آغاز مراسم تحلیف ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا به همراه همسرش ملانیا ترامپ، جمعه 20 ژانویه، مراسم تحلیف ریاست جمهوری را با حضور در مراسم دینی در کلیسای قدیس یوحنا در مجاورت کاخ سفید، آغاز کرد.

پس از آن ترامپ به کاخ سفید رفت و دیداری را با باراک اوباما آغاز کرد. این دو ضمن گفت‌وگوهایشان، چایی خواهند نوشیدند و در یک کاروان، به ساختمان کنگره خواهند رفتند تا ترامپ سوگند ریاست جمهوری یاد کند و سپس به عنوان رئیس جمهوری جدید ایالات متحده، نطق خود را ایراد کند.

ترامپ که از ساعت 17:00 به وقت گرینویچ، رئیس جمهوری جدید آمریکا خواهد شد، کت و شلواری مشکی به تن کرده و کراواتی قرمز بسته، در حالی که همسرش، لباسی آبی رنگ به تن کرده است.


از سویی اوباما که جمعه برای آخرین بار به دفتر رئیس جمهوری در کاخ سفید رفت تا پس از آن خود را برای استقبال از ترامپ و همسرش مانیلیا آماده کند.

اوباما در دفتر کار رئیس جمهوری در کاخ سفید، نامه‌ای برای جانشین خود در دفتری گذاشت که زمان ساختش به قرن نوزدهم باز می‌گردد.

پیش از آغاز مراسم، ترامپ در توییتر نوشت: «همه چیز امروز آغاز می‌شود! شما را ساعت 11:00 صبح (با وقت محلی) برای ادای سوگند خواهم دید. جنبش ادامه می‌یابد، کار شروع می‌شود». در همین حال هزاران تن تجمع خود را در مرکز واشینگتن برای حضور در مراسم تحلیف آغاز کردند.

حضور مردم در مراسم تحلیف ترامپ


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید