اوباما:بهترین مشورت‌‌ها را به ترامپ دادم اما پیش‌بینی می‌کنم وعده‌هایش را عملی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما در پیام خداحافظی‌اش از خبرنگاران و همه آنها که در این مدت در کاخ سفید با او کارکرده‌اند تشکر کرد و گفت: شما کمک کردید کارها به شکل بهتری پیش برود و ما را وادار به تفکر درباره موضوعات مختلف و اینکه این موضوعات چقدر صحیح هستند، کردید.

او همچنین با تاکید بر نقش و اهمیت رسانه‌ها و کار خبری، ابراز امیدواری کرد که روزنامه‌نگاران همیشه در پی نشان دادن حقیقت باشند؛ حقیقی که در تبلور دموکراسی نقش مهمی داشته است.

اوباما درباره کاهش مجازات برادلی مانینگ سرباز سابق ارتش آمریکا که هزاران سند را به ویکیلیکس داد و بعد با تغییر جنسیت به چلسی مانینگ تغییر نام داد، گفت: چلسی جرم بزرگی انجام داد، لیکن به اندازه کافی مجازات سختی را در زندان تحمل کرد.

او درباره تحریم‌های جدید آمریکا بر علیه روسیه گفت: به نفع آمریکاست که روابط خوبی با روسیه داشته باشد، لیکن گفتمان خصومت‌آمیز روسیه بر علیه آمریکا تاثیرات منفی خود را روی موضوعات مختلف و بحران‌های بین‌المللی نشان داد. تحریم‌هایی که بر علیه روسیه وضع شد، نتیجه رفتارهای آنها بود.

اوباما در ادامه گفت: من بهترین مشورت‌ها را در اختیار دونالد ترامپ قرار دادم لیکن پیش‌بینی می‌کنم او چیزهایی را که وعده داده بود انجام خواهد داد. درباره برخی اظهارنظرها و باورهای ترامپ که قصد انجام آنها را دارد، نگرانم. پیش‌بینی می‌کنم ترامپ روی بهبود اوضاع اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی فعالیت کند.

باراک اوباما درباره سیاست‌های ترامپ درباره مهاجرین گفت: نمی‌توان فرزندان مهاجرین را مجازات کرد. منصفانه این است که قبل از قضاوت درباره ترامپ به او اندکی وقت بدهیم.

اوباما درباره برنامه‌هایش برای آینده گفت: تصمیم دارد مدتی را با همسر و دخترانش بگذراند.

او در پاسخ به خبرنگار العربیه درباره اوضاع فلسطین گفت: اوضاع فعلی برای اسرائیل خطرناک و برای فلسطین مصیبت‌بار است. به نتیجه نرسیدن راه‌حل دو دولت، می‌تواند به یک ناامیدی بزرگ منجر شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید