هشدار وزیر دارایی آلمان به ترامپ در مورد تجارت آزاد و روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از برجسته‌ترین سیاستمداران آلمان در مورد خطرات سیاست اقتصادی حمایتی و روسیه مهاجم که دموکراسی های غربی را نادیده می‌گیرد هشدار داد، و بر اختلاف بین دونالد ترامپ، رییس جهموری آینده آمریکا و متحد مهم این کشور انگشت گذاشت.

ولفگانگ شابل، وزیر دارایی آلمان به روزنامه والستریت ژورنال گفت قصد دارد «همکاری سازنده‌ای» با دولت ترامپ داشته باشد. اما به گفته او اتخاذ یک سیاست اقتصادی ملی‌گرا، و دست‌کم گرفتن تهدید مداخله‌های روسیه اشتباه است.

ترامپ پیشتر تهدید کرده بود برروی واردات خودروهای آلمانی به آمریکا ۳۵ درصد تعرفه گمرکی می‌گذارد، و تحریم‌های روسیه را کم خواهد کرد. سخنان ترامپ و شابل حکایت از اختلافی احتمالی بین دو کشور آمریکا و آلمان برسر روابط تجاری، روسیه و تغییرات در ناتو دارد.

اظهارات شابل نشان می دهد که کشورهای اروپایی نگرانند روسیه دست به تقویت نیروهای ضدنظام در این کشورها بزند. در سال جاری در کشورهای فرانسه، هلند و آلمان انتخابات برگزار می شود.

مقامات امنیتی آلمان می گویند که روسیه ممکن است بخواهد در انتخابات آلمان که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود مداخله کند. این مقامات می گویند همان گروه روسی که کمیته حزب دموکرات در آمریکا را هک کرده بود، به پارلمان آلمان هم حمله کرده است.

روسیه این اتهام‌ها را تکذیب می کند، و سخنگوی وزارت خارجه این کشور در باره این اتهام‌ها گفت: «من دیگر خسته شده‌ام».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید