ترامپ وعده داد در صورت همکاری مسکو تحریم برداشته شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، ریاست جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه با روزنامه والستریت ژورنال گفت «دستکم برای مدتی» تحریم‌های روسیه را تغییر نخواهد داد، و در صورتی که چین پیشرفتی در زمینه واحد پول و رفتارهای تجاری خود نداشته باشد به سیاست «چین واحد» هم پایبند نخواهد بود.

ترامپ در مصاحبه خود که روز جمعه منتشر شد گفت: «اگر روسیه واقعا به ما کمک کند، هیچکس تحریم برای آنهایی که کارهای خوب می کنند وضع نمی کند».

به گزارش والستریت ژورنال، ترامپ وعده داد در صورتی که مسکو ثابت کند در جنگ با تروریسم و دیگر هدف‌های مهم برای آمریکا بخوبی عمل می کند، تحریم برداشته شود. تحریم‌های اوباما علیه مسکو در ماه دسامبر و به دلیل حمله سایبری احتمالی این کشور برقرار شد.

ترامپ گفت حاضر است بعد از شروع کار خود در ۲۰ ژانویه با ولادیمیر پوتین، ریاست جمهوری روسیه دیدار کند. «می دانم که آنها مایلند دیدار کنیم، و این از نظر من بسیار خوب است».

وقتی از ترامپ پرسیده شد آیا او از سیاست دیرینه آمریکا در مورد «چین واحد» حمایت می‌کند، گفت «همه چیز و از جمله چین واحد موضوع مذاکره خواهد بود».

گفتگوی تلفنی ترامپ با رهبر تایوان بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تردید در مورد سیاست «چین واحد» باعث خشم چین شده است.

ترامپ پیشتر گفته بود بعد از شروع کار چین را بخاطر دستکاری واحد پول خود تنبیه خواهد کرد، اما او در این مصاحبه گفت که این کار را بلافاصله بعد از شروع کار خود نخواهد کرد. او افزود: «من اول با آنها مذاکره می کنم». آمریکا چین را متهم می کند که بطور مصنوعی ارزش واحد پول خود در مقابل ارزهای خارجی و از جمله دلار را پایین نگه می‌دارد، تا از این طریق به صادرات محصولات چینی کمک کند و جلوی واردات کالاهای خارجی را بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید