این ساعت یک میلیون دلاری با پنیر سویسی ساخته شده است!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ممکن است اول فکر کنید که این دروغ ماه آوریل است، اما شرکت معروف H.Moser&Cie ساعتی ساخته که یک میلیون دلار قیمت دارد و قاب آن از پنیر اصیل سویسی است.

شرکت Moser سازنده ساعت‌های لوکس در سویس است. این شرکت به اجرای قوانین حاکم بر ساعت‌هایی که با برند «ساخت سویس» وارد بازار می شوند اعتراض دارد. این شرکت معتقد است ساعت‌های زیادی با مارک «ساخت سویس» عرضه می شوند که در واقع در کشورهای دیگر و بطور مثال در کشورهای خاوردور ساخته شده اند.

ساعت‌های Moser تماما در کشور سویس ساخته می شوند و فقط بند آنها محصول کشور ایتالیا است. این شرکت از مقامات دولت سویس می خواهد تا سختگیری بیشتری در مورد ساعت‌های ساخت سویس داشته باشند، و در اعتراض به این موضوع این شرکت جمله «ساخت سویس» را از روی تمام ساعت‌های خود برداشته است.

در واکنش به این اعتراض دولت سویس اخیرا از شرکت‌های ساعت ساز خواسته تا حداقل ۶۰ درصد ارزش ساعت های خود را در سویس بسازند.

ادوارد میلین، مدیرعامل شرکت Moser به روزنامه دیلی تلگراف گفت: «من می‌توانم با ساخت ساعت‌های خود در کشورهای دیگر سود سرشاری ببرم. اما من نسل پنجم خانواده‌ام هستم که در سویس به کار ساعت سازی مشغول بوده اند. من به ارزش سنت ساعت سازی سویس باور دارم و معتقدم که باید از آن حمایت کرد».

به همین دلیل میلین تصمیم می‌گیرد ساعتی بسازد و اهمیت سویسی بودن آن را مورد تاکید قرار دهد، و برای این کار از پنیر معروف سویس استفاده کرده است.

قاب این ساعت از ترکیب نوعی پلیمر با پنیر «واشرین مونت دو-اور» است که در همان روستای صاحب شرکت ساعت سازی تهیه می شود. محصول نهایی مورد آزمایش‌های مقاومت قرار گرفته و کاملا بادوام است.

میلین می‌گوید: «این ساعت عرق نمی‌کند، چرب نیست و بو هم نمی‌دهد»، و شما می توانید مطمئن باشید که پاستوریزه هم هست!

شرکت Moser نام این ساعت را «دیوانه سویس» گذاشته و قرار است که به قیمت یک میلیون دلار به حراج بگذارد. بنا به گفته میلین هم اکنون چندین نفر پیشنهاد‌های چند صد هزار دلاری برای خرید این ساعت داده اند، و قرار است این ساعت به بالاترین قیمت پیشنهادی فروخته شود. عواید حاصل از حراج این ساعت صرف حمایت از ساعت‌های سویسی خواهد شد.

برای آنهایی که ممکن است به قیمت بالا و لاکتوز پنیر حساس باشند، نوع غیر پنیری این ساعت هم ساخته شده که به قیمت ۱۶ هزار دلار به فروش می رسد. قاب این ساعت از پنیر نیست و از طلای سفید ساخته شده است.بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید