آغاز تظاهرات علیه ترامپ چند روز پیش از آغاز ریاست جمهوری او

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شنبه 14 ژانویه 2017 شهر واشینگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا شاهد آغاز راهپیمایی اعتراض آمیز مدنی علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب این کشور خواهد بود .

این تظاهرات که قرار است به مدت یک هفته ادامه یابد، توسط شماری از فعالان مدنی خشمگین از تویت های ترامپ به ویژه فعالان اقلیت‌های قومی و دینی از جمله مکزیکی‌ها و مسلمانان برگزار می شود.

فراخوان این تظاهرات توسط «آل شاربتون« کشیش و یکی از مدافعان حقوق مدنی در آمریکا داده شده است.

تظاهرات معترضان مدنی قرار است از منطقه پارک ملی آغاز و در امتداد حدود سه کیلومتر با گذر از مجسمه مارتین لوتر کینگ رهبر و سنبل مبارزه با نژاد پرستی در تاریخ معاصر ایالات متحده آمریکا گذر کند و تا ساختمان کنگره ادامه یابد.

قرار است مراسم تحلیف ریاست جهوری دونالد ترامپ روز 20 ژانویه در ساختمان کنگره برگزار شود.

دونالد ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود گفته بود چنانچه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، دیواری بلند در مرز آمریکا با مکزیک بنا خواهد کرد تا هم مانع فعالیت آنچه را که وی «قاچاقچیان» نامید شود و هم جلوی مهاجرت‌های غیر قانونی به آمریکا را بگیرد. ترامپ همچنین اعلام کرد با شرکت‌هایی آمریکایی که فرصت‌های اشتغال را به کشورهای خارج انتقال می دهند، مبارزه کند و قول داد که مانع چنین روندی در آینده شود و اول کار و فرصت های اشتغال را به شهروندان آمریکا بدهد.

هواداران ترامپ معتقدند که او به دلیل موفقیت‌های چشمگیری و تجربه هایی که در زمینه مسائل اقتصادی و تجاری کسب کرده است، می تواند مشکلات اقتصادی و سیاسی آینده آمریکا را بر طرف کند.

این راهپیمایی اعتراض آمیز فعالان مدنی در واکنش به انتقادهای مکرر ترامپ به مهاجران غیر قانونی، زنان و هجوم لفظی وی به طرح ‌ بهداشت و درمان عمومی اوباما برگذار شده است.

کشیش شاربتون مسئول راه اندازی این راهپیمایی می گوید سال 2017 سال اعتراض به ترامپ خواهد بود او باید خط مشی خود را تغییر دهد و به صداهای مخالفان و نگرانی‌های آنان گوش فرا دهد.

حدود 200 هزار زن در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد. این راهپیمایی توسط 30 ارگان و سازمان مدنی که همه آنها از مخالفان ترامپ هستند برگزار شده است.

هزاران نفر از این تظاهر کنندگاه وعده دادند که در مراسم سوگند ترامپ به گونه ای کارشکنی کنند تا با این کار صدای اعتراض را به گوش وی برسانند.

از سوی دیگر پلیس و نیروهای امنیتی ریاست جمهوری آمریکا اعلام کردند که حدود 3 هزار نیروی پلیس و 5 هزار نیروی ذخیره نظامی از مراسم تحلیف دونالد ترامپ مراقبت خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید