دردسر وزیر امور خارجه پیشنهادی ترامپ در اولین گام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا، پیش از آنکه رای اعتماد کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا را کسب کند، از سوی یکی از حاضران رای عدم اعتماد گرفت.

تیلرسون که روز چهارشنبه در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا سخنرانی می‌کرد و گزارش شده هدف از این سخنرانی تیلرسون، تثبیت جایگاه او به عنوان وزیر امور خارجه آینده آمریکا و جانشین جان کری است، با فریادهای زنی که در میان حاضران نشسته بود، مواجه شد. این زن فریاد می‌زد " من تو را نمی‌پذیرم".

نیروهای امنیتی بلافاصله آن زن را که به شدت در حال فریاد زدن بود، از سالن خارج کردند ولی او تا آخرین لحظه کماکان فریاد می‌کشید "من تو را نمی‌پذیرم".

پس از انتخاب دونالد ترامپ اعتراضات بسیاری سرتاسر آمریکا را فرا گرفت. هواداران هیلاری کلینتون، کاندیدای شکست‌خورده در شهرهای مختلف به خیابان‌ها ریختند و شعار "تو رئیس‌‎جمهوری من نیستی" سر دادند.

هیلاری کلینتون نیز در سخنرانی پذیرش شکست گفت: براساس قانون دونالد ترامپ رئیس جمهور است و باید به او کمک کنیم. ما علیرغم احساس ناامیدی، باید نتیجه انتخابات را بپذیریم. نتیجه انتخابات نشان داد که ملت آمریکا بیش از آنچه گمان می‌کردیم دچار دودستگی شده است.

رکس تیلرسون، گزینه پیشنهادی ترامپ برای وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، متولد 23 مارس 1952 در ویچیتا فالز در تگزاس، رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد اجرایی ابرشرکت اکسان‌موبیل، پنجمین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید