ترامپ 60 سال پیش وعده داده بود بین آمریکا و مکزیک دیوار بکشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک سریال وسترن آمریکایی که 60 سال پیش ساخته شده بود، شخصیتی کلاهبردار به نام "ترامپ" دارد که وعده داده بود برای نجات جهان، یک دیوار بکشد.

لورنس دوبکین بازیگر قدیمی آمریکا، در سریال تلویزیونی تراکت داون (Trackdown) که در حد فاصل سال‌های 1957 تا 1959 از شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پخش می‌شد، نقش یک شیاد به نام "والتر ترامپ" را بازی می‌کند. او در فصل دوم این سریال که "پایان جهان" نام دارد، به مردم تکساس می‌گوید که تنها راه نجات جهان ساختن یک دیوار است. او به مردم می‌گوید که راه‌حلی برای نجات جهان یافته و آنان بدون کمک و دانش او خواهند مرد. تکساس دومین ایالت بزرگ آمریکا و با مکزیک مرز مشترک دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا که یک هفته دیگر به جای باراک اوباما در کاخ سفید مستقر خواهد شد، در تبلیغات انتخاباتی‌اش وعده داده بود که بین آمریکا و مکزیک دیوار بکشد. ترامپ گفته بود: "خیلی از مهاجرانی که از مرز مشترک آمریکا و مکزیک عبور می‌کنند، متجاوز و قاچاقچی هستند."

آمریکا بیش از 3200 کیلومتر مرز مشترک با مکزیک دارد و براساس برآوردها ساخت چنین دیواری بیش از 14 میلیارد دلار هزینه دارد.

اگر چه پیش از این دونالد ترامپ وعده داده بود که "صد در صد" هزینه این دیوار را طرف مکزیکی باید بپردازد، لیکن در اولین نشست خبری پس از انتخابات، گفت: ایالات متحده آمریکا هزینه این دیوار را تقبل خواهد کرد، لیکن مکزیک در آینده این مبلغ را بازپس خواهد داد. ممکن بود مذاکرات ما و مکزیک یک سال و نیم به طول بیانجامد ولی من نمی خواهم منتظر بمانم.

پیش از این اظهارات ترامپ، ویسنته کوئسدا، رئیس جمهور سابق مکزیک در توئیتی نوشت: "ترامپ! کی‌ میخوای بفهمی که من پول اون دیوار لعنتی رو نمیدم. با مالیات دهندگان امریکا رو راست باش، آنها باید پول دیوار (بین آمریکا و مکزیک) را بدهند!"

سریال تلویزیونی تراکت داون، یک سریال وسترن سیاه و سفید آمریکایی است که به کارگردانی مارک کار ساخته شده است. تراکت داون در حد فاصل سال‌های 1957 تا 1959 در ایالت تکساس تصویربرداری شده و در همین زمان از شبکه سی‌بی‌اس پخش شد.

لورنس دوبکین بازیگر این سریال که نقش ترامپ را بازی کرده است در سال 1919 در نیویورک به دنیا آمد و در سال 2002 و در سن 83 در لس‌آنجلس درگذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید