ترامپ به نقش روسیه در حملات سایبری دوره انتخابات اعتراف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در اولین نشست خبری پس از پیروزی در انتخابات این کشور، اعتراف کرد که روسیه در حملات افشاگرانه اینترنتی بر علیه حزب دموکرات آمریکا، دست داشته است.

ترامپ که 9 روز دیگر به عنوان رئیس جمهور آمریکا جای باراک اوباما را خواهد گرفت، به خبرنگاران گفت: علاوه بر روسیه، دست‌های دیگری نیز در پس حملات اینترنتی به حزب دموکرات در کوران انتخابات بوده‌اند.

ترامپ ضمن تاکید بر اینکه برخی رسانه‌ها اطلاعات اشتباهی درباره دولت جدید منتشر می‌کنند، افزود: دست‌هایی وجود دارد که جزئیات گفتگوهای من با سازمان‌های اطلاعاتی را به بیرون درز می‌دهند.

او ادامه داد: بدون توجه به اینکه عامل حملات اینترنتی کیست، ما سپر دفاعی برای مقابله با این حملات ایجاد خواهیم کرد.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا ضمن تکرار این اتهام که دولت اوباما، داعش را درست کرده، درباره رابطه با روسیه گفت: این کشور می‌تواند شریک خوبی برای ما در نبرد با داعش باشد. اگر ولادیمیر پوتین، دونالد ترامپ را دوست داشته باشد، این موضوع به نفع ماست.

او که ساعاتی قبل از این نشست خبری، در توئیتر هر گونه ارتباطی بین خود و روسیه را رد کرده بود، مجددا این موضوع که با روس‌ها معامله و یا بده‌بستانی دارد، نفی کرد.

ترامپ ادعا کرد، بهترین تیم ممکن برای اداره ایالات متحده را به کنگره این کشور معرفی کرده است. او گفت برنامه‌ دارد که میلیاردها دلار صرف تاسیس شرکت‌هایی کند که منجر به افزایش فرصت‌های شغلی در آمریکا شود. او ادامه داد: هر ساله میلیاردها دلار را به سمت عدم توازن تجاری با چین، از دست می‌دهیم.

او درباره آینده آمریکا گفت: سال 2017 به دلیل میراث بد و ناعادلانه‌ای که اوباما برای آمریکا به ارث گذاشته، سال سختی خواهد بود، لیکن او همه تلاشش را برای تعدیل برنامه بیمه سلامت که اوباما آن را بنا گذاشته بود، خواهد کرد.

او با اشاره به دیواری که بنا دارد بین آمریکا و مکزیک بکشد، گفت: ایالات متحده آمریکا هزینه این دیوار را تقبل خواهد کرد، لیکن مکزیک در آینده این مبلغ را بازپس خواهد داد. او ادامه داد: ممکن بود مذاکرات ما و مکزیک یک سال و نیم به طول بیانجامد ولی من نمی خواهم منتظر بمانم.

دونالد ترامپ درباره تجارت‌های خانوادگی‌اش گفت: پسرانم شرکت‌ها را اداره خواهند کرد و در زمینه اداره کشور هیچ مداخله‌ای نخواهند کرد. وکیل ترامپ نیز گفت: ما یک مشاور اخلاقی را استخدام خواهیم کرد تا مانع هر گونه همپوشانی مصالح بین شرکت‌های ترامپ و دولت آمریکا شود. ما همه تلاشمان برای جدا کردن دو موضوع اداره تجارت خانوادگی و اداره کشور آمریکا را خواهیم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید