تصويرى...فیل تنهای اسکاتلندی در جستجوی رفیق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک فیلم اسکاتلندی تنها، در حال جستجوی رفیقی است که بتواند روزهای باقی مانده از عمرش را کنار او بگذراند.

مقامات یک باغ‌وحش در اسکاتلند به شدت در حال جستجوی رفیقی برای "موندولا"، فیل ماده 40 ساله این باغ‌وحش هستند. "توتو" فیل نری که سال‌ها در کنار موندولا بود، چندی پیش به شکل ناگهانی درگذشت.

در اواخر ماه مارس سال گذشته توتو فیل 46 ساله باغ وحش بلیر دوروموند بیمار شد و به دلیل وخامت اوضاع سلامتی جان خود را از دست داد. این باغ وحش فیل دیگری به نام "استرلا" نیز داشت که در سال 2013 و در سال 49 سالگی درگذشت.

کارکنان باغ وحش، موندولا که 45 سال سن دارد را "موندی" نیز صدا می‌زنند. آنها می‌گویند حال موندی کاملا خوب است و او به یک رفیق خوب نیاز دارد. رفیق جدید موندی باید از آفریقا باشد.

الیزا مک‌کورمیک مدیر این باغ وحش می‌گوید: ما در آخر رفیقی برای او خواهیم آورد ولی این موضوع به سرعت رخ نخواهد داد و اندکی زمان خواهد برد.

شاهزاده آن، دختر ملکه انگلیس در مراسم افتتاح یک پارک حیات وحش در منطقه "بلیر دوروموند" در استان استیرلینگ اسکاتلند، با موندولا، فیل تنهای باغ‌وحش ملاقات کرد.

فیل‌ها در طبیعت تا 70 سالگی نیز زنده می‌مانند و فیل‌های ماده قادرند تا حدود 50 سالگی باردار شوند. جمعیت فیل‌های آفریقا در صد سال اخیر حدود 97 درصد کاهش داشته‌است. در اوایل قرن بیستم، حدود 12 میلیون فیل در آفریقا وجود داشت و در سال 2016 جمعیت آن‌ها 350 هزار فیل برآورد می‌شود. حدود 30 هزار فیل در هر سال شکار می‌شوند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size