داماد ترامپ مشاور ارشد کاخ سفید می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز دوشنبه اعلام شد جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، ریاست جمهوری منتخب آمریکا، مشاور ارشد کاخ سفید در امور تجارت و خاورمیانه خواهد شد. این یک مورد استثنایی در برگزیده شدن خویشاوند ریاست جمهوری به یک مقام بالای دولتی در آمریکاست.

به گفته مقامات تیم انتقالی ترامپ، کوشنر ۳۴ ساله که شوهر بیانکا تنها دختر ترامپ است، پس از رایزنی با مشاوران حقوقی و اطمینان از عدم زیرپا گذاشتن قانون ضد پارتی‌بازی آمریکا به این سمت انتخاب شده است. مشاور کاخ سفید، برخلاف اعضای کابینه احتیاج به تایید مجلس سنای آمریکا ندارد، و کوشنر حقوقی برای این کار دریافت نخواهد کرد.

ترامپ روز دوشنبه اعلام کرد که کاشنر «یک مشاور باارزش و مورد اطمینان در تمام دوران مبارزات انتخاباتی او بوده است».

به گزارش رویترز، کوشنر مانند ترامپ یک مقاطعه کار املاک در شهر نیویورک است و از اولین روزهای انتخاباتی ترامپ در مسائل مهم ستاد انتخاباتی او مشارکت داشته است.

ایوانکا ترامپ هم مانند شوهرش یکی از مشاوران نزدیک پدرش در مبارزات انتخاباتی بود، اما او سمتی در کاخ سفید نخواهد داشت و به امور استقرار خانواده‌اش در واشنگتن نظارت خواهد کرد.

کوشنر و همسرش مجبور به خروج از بسیاری از سرمایه‌گذاریهای خود شده اند تا بتوانند از نیویورک به واشنگتن نقل مکان کنند و پاسخگوی پرسشهایی در مورد مغایرت منافع احتمالی باشند.

مقامات ارشد تیم انتقالی و یک حقوقدان در یک نشست با گروه کوچکی از خبرنگاران در باره اقدام‌های انجام شده در این زمینه به گفتگو نشستند.

کوشنر همکاری نزدیکی با رینس پریبوس، رئیس دفتر کاخ سفید و استیو بانون، مشاور راهبردی ترامپ خواهد داشت و در ابتدا تمام تاکید خود را بر سیاست تجاری و خاورمیانه خواهد گذاشت.

ترامپ قرار است در ۲۰ ژانویه وارد کاخ سفید شود، و تمامی قراردادهای تجاری را مورد بازنگری قرار دهد. او همچنین اعلام کرده که با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به شهر قدس در اسراییل موافق است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید