تیراندازی به یک مقام کنسولگری آمریکا در مکزیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از کارکنان کنسولگری آمریکا در شهر گووادالاهارا، دومین شهر بزرگ مکزیک جمعه شب به ضرب گلوله یک مرد جوان زخمی شد. این تیراندازی در پارکینک یک مرکز خرید روی داد و ضارب از محل حادثه گریخت.

سخنگوی سفارت آمریکا در مکزیک روز شنبه در مکزیکوسیتی گفت وضعیت این مقام وزارت خارجه آمریکا، که نامش فاش نشده، تحت کنترل گزارش شده است. هنوز مقامات دو کشور در باره انگیزه این تیراندازی اظهارنظری نکرده‌اند.

شهر گووادالاهارا یکی از مراکز عمده تبهکاری سازمان یافته در مکزیک است، و مقامات ارتشی در این شهر بارها مورد سوءقصد این باندهای تبهکار قرار گرفته‌اند.

صفحه فیسبوک کنسولگری آمریکا تیرانداز را نشان می‌دهد که در کنار در خروجی پارکینگ ایستاده است. این دیپلمات پشت مانع پارکینگ متوقف می‌شود و هنگامی که مانع بلند شده و او می‌خواهد با خودرو از پارگینگ خارج شود، تیرانداز به سوی او شلیک کرده و از محل می‌گریزد.

در ویدیویی دیگر که چند دقیقه قبل از تیراندازی گرفته شده، مقام کنسولگری را نشان می‌دهد که با شلوار کوتاه و یک کیف ورزشی مشغول پرداخت کرایه پارکینگ است، در حالی‌که تیرانداز او را تعقیب می‌کند.

پلیس اف.بی.آی برای اطلاعاتی که به یافتن مرد تیرانداز منجر شود ۲۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده است. سخنگوی سفارت گفت: «تامین امنیت کارکنان ما در کشورهای خارجی از بالاترین اولویت‌ها است». گفته می‌شود که این مقام کنسولگری در قسمت صدور ویزا کار می‌کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید