ترامپ مخالفان بهبود روابط آمریکا با روسیه را «احمق» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک روز بعد از انتشار گزارش مقامات امنیتی آمریکا در باره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری منتخب، خواستار روابط بهتر آمریکا با روسیه شد و مخالفان را «مردمانی احمق» خواند.

ترامپ همچون گذشته، روز شنبه نیز با استفاده از تویتر به جنگ مخالفان، منتقدان و نهادهای مستقر در واشنگتن، پایتخت آمریکا رفت.

ترامپ روز شنبه صبح ۵ تویت فرستاد، و در یکی از آنها نوشت: «داشتن رابطه خوب با روسیه کار درستی است. فقط مردمان کودن یا احمق ممکن است بگویند که این کار خوبی نیست!..ما به اندازه کافی در گوشه و کنار جهان مشکل داریم که لازم نیست مشکل دیگری به آن اضافه کنیم. وقتی من رییس‌جمهور شوم، احترام روسیه به ما خیلی بیشتر از حالا خواهد بود، و شاید بتوانیم با هم برای حل مشکلات جهان همکاری کنیم!»

ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود نیز بارها از رهبری ولادیمیر پوتین در روسیه تعریف کرده بود، در حالی‌که دیگر مقامات این کشور روسیه را به خاطر الحاق کریمه به خاک خود و دیگر مواضعش مورد سرزنش قرار داده بودند.

روز جمعه مقامات امنیتی آمریکا گزارشی را منتشر کردند که بر اساس آن پوتین دستور کمپینی را صادر کرده که هدف آن مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و حمله سایبری برای صدمه زدن به هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و رقیب ترامپ بود. اما ترامپ علنا شواهد موجود در این گزارش را حاکی از ارتباط حمله سایبری با روسیه است، مورد تردید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید