فرودگاه فلوریدا.. یک کهنه‌سرباز اسلحه‌اش را از چمدان بیرون کشید و به روی مسافران آتش گشود

»«دولت آمریکا او را از نظر روانی تحت کنترل داشت و مجبورش می‌کرد ویدیوهای داعش را تماشا کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی گفتند مرد تیراندار فرودگاه لادردیل در ایالت فلوریدا، روز جمعه در محوطه تحویل بار، اسلحه خود را از چمدان بیرون آورد و به روی مسافران آتش گشود. او توانست قبل از دستگیری ۵ نفر را بکشد و ۸ نفر را زخمی کند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، فرد تیراندار یک کهنه‌سرباز آمریکایی است که از مقامات دولتی آمریکا به خاطر مشکلات روانی خود شکایت کرده است.

شاهدان عینی گفتند تیرانداز بعد از تمام شدن فشنگ‌هایش، اسلحه را به زمین انداخت و روی زمین دراز کشید. «مردم با وحشت به هر سو می گریختند و او بدون هیچ هدف خاصی تیراندازی می کرد».

هویت تیراندار، استبان سانتیاگو، ۲۶ ساله از شهر انکورج ایالت آلاسکا معرفی شده که در گارد ملی در عراق خدمت می کرده، و سال گذشته به خاطر قصور در خدمت تنزل مقام پیدا کرده بود. برادرش می‌گوید که او اخیرا تحت درمان روانی قرار گرفته است.

مقامات انتظامی آمریکا به اسوشیتدپرس گفتند که سانتیاگو ماه نوامبر گذشته وارد دفتر اف.بی.آی در شهر انکورج شد و گفت که دولت آمریکا او را از نظر روانی تحت کنترل دارد، و مجبورش می‌کند ویدیوهای داعش را تماشا کند.

این مقامات که نخواستند نامشان فاش شود گفتند که متوجه هیجان و پرت و پلا گویی سانتیاگو شدند و پلیس را در جریان گذاشتند، و او برای تشخیص سلامت روانی به پزشک معرفی شده است.

مقامات گفتند که انگیزه سانتیاگو از این حمله در دست بررسی است. بیل نلسون، سناتور فلوریدا، بعد از این تیراندازی گفت باید دید آیا این اقدامی تروریستی بوده و یا کار «یک فرد با اختلال روانی است».

سانتیاگو هم اکنون در بازداشت پلیس است و قرار است روز دوشنبه به دادگاه برود.

بنابر قوانین آمریکا مسافران هواپیما مجازند اسلحه خود را در داخل چمدان گذاشته و به بار تحویل دهند. آنها باید در هنگام ورود اعلام کنند که اسلحه دارند.

سانتیاگو با پرواز هواپیمایی دلتا، از فرودگاه انکورج آلاسکا به مقصد فلوریدا حرکت کرده است، بنا به گزارش پلیس فرودگاه انکورج، او هنگام سوار شدن وجود اسلحه در چمدان خود را اعلام کرده است.

در مقصد، به گفته رییس پلیس فرودگاه لادردیل، او چمدان خود را تحویل می‌گیرد، به توالت می‌رود و اسلحه خود را خشاب‌گذاری کرده و شروع به تیراندازی می‌کند.

به گفته مقامات فرودگاهی آمریکا، تیراندازی روز جمعه باعث بازاندیشی در حراست فرودگاه‌‌های آمریکا و تغییر قوانین آن خواهد شد.

فرودگاه فلوريدا

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size