کلپر: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا فراتر از هک سایبری بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جیمز کلپر، مدیر اطلاعات ملی آمریکا گفت که مداخله دولت روسیه در انتخابات آمریکا فراتر از مبحث هک ایمیل‌های حزب دموکرات است، و این فقط بخشی از یک کمپین گسترده در تبلیغات و شایعه‌پردازی بوده است.

این مقام اطلاعاتی روز پنج‌شنبه طی شهادت خود در مقابل کمیسیون نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا گفت که روسیه از روش‌های مختلف برای مداخله در موسسات آمریکایی استفاده کرده است.

شهادت این مقام آمریکایی در زمانی ادا می‌شود که اختلاف بین دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری منتخب و مقامات اطلاعاتی آمریکا بالا گرفته است. ترامپ قرار است روز جمعه با مقامات اطلاعاتی آمریکا دیدار کند و در مورد حمله‌های سایبری دولت روسیه در جریان انتخابات اخیر آمریکا به بحث بنشیند.

کلپر به کمیسیون مجلس سنا گفت: «اگرچه توجه زیادی به موضوع هک کردن شده، اما این فقط بخشی از کمپین چندجانبه اجرا شده از سوی روسیه بوده است».

کلپر در مورد شبکه تلویزیونی روسی «آر.تی» که از سوی کرملین تامین مالی می‌شود گفت: «البته آر.تی. به شدت بعضی از نقطه نظرها را ترویج می‌کرد و نظام ما را زیر سوال می‌برد».

او افزود که روسیه از هر کمبودی در نظام آمریکا سوءاستفاده می‌کند، و برای مثال در شبکه‌های اجتماعی، و با انتشار اخبار دروغین و تبلیغات آمریکا را متهم به دورویی در باره حقوق بشر می‌کند. او گفت که به عنوان یک مسئول و شهروند آمریکایی نگران تلاش‌های روسیه است.

در این نشست، سناتور جمهوریخواه جان مک‌کین، از کلپر پرسید که به نظر او اقدامات روسیه را می‌توان حمله به آمریکا تعبیر کرد. کلپر در پاسخ گفت مقامات اطلاعاتی نمی‌توانند از تعبیر اقدام جنگی استفاده کنند، اما به نظر او این اقدامات بسیار سنگین هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید