چین از ترامپ خواست تویتر را کنار بگذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی چین، شین هوا، در مقاله ای دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا را به خاطر استفاده از تویتر به عنوان ابزاری برای دیپلماسی مورد سرزنش قرار داد.

ترامپ به خاطر اظهارنظرهای غیرقابل پیش بینی خود در تویتر، که مغایر با سیاست های دیرپای آمریکاست شهرت یافته است. او در چندین مورد مسائلی جنجالی در ارتباط با چین مطرح کرده است.
در مقاله ای که در سایت چینی خبرگزاری شین‌هوا منتشر شده، نویسنده علاقه ترامپ به «دیپلماسی تویتری» را نامطلوب توصیف کرده است.

در این مقاله آمده: «این یک باور عمومی است که دیپلماسی یک بازی کودکانه نیست- و هرگز نباید از آن برای مقاصد تجاری استفاده کرد. همانگونه که خانم مادلین آلبرایت، وزیر خارجه پیشین آمریکا گفته، تویتر ابزاری برای دیپلماسی نیست».

آلبرایت در دولت بیل کلینتون، وزیر خارجه آمریکا بود، و در انتخابات سال گذشته آمریکا نیز از هیلاری کلینتون پشتیبانی کرد.

ترامپ روز دوشنبه در تویتر به چین گوشزد کرد که به اندازه کافی جلوی اقدام‌های اتمی کره شمالی را نمی گیرد.

او همچنین در تویتر چین را متهم کرد که ارزش واحد پول خود را بطور مصنوعی پایین نگه می‌دارد، در دریای جنوب چین به ماجراجویی نظامی دست زده است، و اعلام کرد که با رييس جمهوری تایوان مستقیما گفتگو کرده، کاری که مغایر با سیاست های دیرپای آمریکا است.

چین تاکنون واکنش رسمی به نظرات ترامپ نداشته، و فقط زمانی که ترامپ موضع آمریکا در باره «چین واحد» را مورد تردید قرار داد، وزارت خارجه این کشور از این نظر «ابراز نگرانی» کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید