تصویری...افتتاح هتلی ساخته شده از یخ در سوئد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بخشی از هتل یخی منطقه يوكاسیروی در استان نوربوتن سوئد همزمان با آغاز سال نوی میلادی افتتاح شد تا گردشگران بتوانند زندگی در دنیای یخی را تجربه کنند.

اولین تصاویری که از این هتل شگفت‌انگیز منتشر شده، دنیای جدیدی را به سوی مخاطبان می‌گشاید، دنیایی که اگرچه سرد و یخی ولی زیبا و فراموش‎ناشدنی است.

ورودی هتل یخی
ورودی هتل یخی

این هتل که در نزدیکی منطقه شهر کیرونا واقع شده است، هر سال اجازه می‌دهد که یخ‌ها قبل از بازسازی هتل، کاملا ذوب شده و از نو ساخته شوند. بخش جدیدی از این هتل با نام "هتل یخی 365" در این ماه افتتاح شد و تا پایان سال فعال خواهد بود.

دکور داخلی هتل یخی
دکور داخلی هتل یخی

مجموعه‌ای از ستون‌ها، دیوارها و سقف این هتل را نگاه می‌دارند. دیوارها و سقف هتل از حدود 100 متر مکعب "یخبرف" تشکیل شده است. یخبرف که از آن با نام 'snice' نیز یاد می‌شود، ماده‌ای است که از مخلوط یخ و برف درست می‌شود.

تختخواب یخی در یکی از اطاق‌های هتل
تختخواب یخی در یکی از اطاق‌های هتل

دمای داخلی هتل در زمستان و پاییز حدود منفی 5 درجه است. دمای هتل با لوله‌های خنک‌کننده‌ای که در سقف هتل قرار گرفته‌اند، کنترل می‌شود. انرژی مورد نیاز این سیستم تنظیم دما، از طریق پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود. با اینحال خورشید هیچ‌گاه در ماه‌های تابستان شمالی بر این منطقه نمی‌تابد.

یک سویت مجلل در هتل یخی
یک سویت مجلل در هتل یخی

25 هنرمند و معمار در طراحی و ساخت این هتل همکاری داشته‌ و در این هتل‌یخ 365 دارای 9 سوئیت لوکس ساخته‌اند. هر کدام از این سوئیت‌ها سونا، بار و گالری اختصاصی دارند. حدود 50 هزار گردشگر از سرتاسر جهان، هر ساله از ‌هتل‌یخ دیدن می‌کنند.

مبلمان یخی
مبلمان یخی

در یک اتفاق جالب، یکی از مسافران خشمگین و ناراضی هتل‌یخ، در وبسایت TripAdvisor نوشت: آنقدرها هم که می‌گفتند، سرد نبود. شاید فقط از واژه یک در اسم هتل‌یخ استفاده کرده باشند.

مجسمه یخی
مجسمه یخی

این هتل شگفت‌انگیز در منطقه يوكاشروى ساخته شده است. روستای يوكاشروى در 200 کیلومتری دایره قطب شمال واقع شده است. این روستا از توابع منطقه کیرونا در استان نوربوتن سوئد قرار دارد.

هتل در فصل تابستان
هتل در فصل تابستان

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید