«داعش» مسئولیت حمله استانبول را به عهده گرفت.. ادامه جستجو برای یافتن عامل مهاجم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش مسئولیت انفجار کلوب شبانه در استانبول ترکیه را که هنگام جشن‌های سال نوی میلادی روی داد، بر به عهده گرفت. این در حالی است که مقامات ترکیه، تدابیر امنیتی برای یافتن عامل حمله را که فراری است، افزایش داده‌اند.

به گزارش العربیه، وزارت کشور ترکیه اعلام کرد که جستجوی گسترده‌ای برای دستگیری عامل انتحاری حمله به کلوب شبانه رستوران استانبول که به کشته شدن ۳۹ نفر انجامید، آغاز کرده‌اند.

در این حادثه، دست کم۷ سعودی کشته شدند و ۹ نفر دیگر زخمی شدند. همچنین در میان قربانیان ۳ لبنانی، دو اردنی، دو مراکشی، دو تونسی، یک کویتی و یک لیبایی دیده می‌شوند.


در تیر اندازی مهاجم به سمت حاضران در کلوب شبانه معروف «رینا» که یک ساعت پس از تحویل سال میلادی روی داد، دست کم ۳۹ نفر کشته شدند که اکثر آن‌ها را خارجی هستند.
مهاجم یا مهاجمان هنگام ورود به کلوب شبانه «رینا» حدود سال ۱۵: ۱ نیمه شب، یک نیروی پلیس و یک غیرنظامی را کشت. پس از آن به صورت بی‌هدف به سمت حاضران در کلوپ شبانه، آتش گشوده شد.
حمله در حالی روی داد که ترکیه در تلاش است از پیامدهای کودتای نافرجام و سلسله‌ای از انفجارهای خونبار از جمله در استانبول و آنکارا، ‌‌‌ رها شود.


وزیر کشور ترکیه و فرماندار استانبول از یک مهاجم مسلح سخن گفتند. مقامات ترکیه شب گذشته تصویر مظنون به این حمله تروریستی را منتشر کردند.
اما برخی گزارش‌ها می‌گوید که بیش از یک مهاجم در حمله شرکت کرده بودند و یکی از آن‌ها لباس بابا نوئل به تن کرده بود. او سپس برای اینکه بتواند از محل حادثه فرار کند، این لباس را درآورده بود.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size