ماجرای دختری لبنانی که گویا می‌دانست قرار است در استانبول کشته شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریتا الشامی دختر جوان لبنانی، یکی از قربانیان حمله تروریستی به یک کلوپ شبانه در استانبول در شب سال نوی میلادی، قبل از سفر به این شهر، به خانواده‌اش گفته بود: «حداکثر اتفاقی که ممکن است رخ دهد، این است در یک انفجار بمیرم».

خانواده ریتا الشامی می‌گویند که پدرش قبل از سفر تلاش کرده بود مانع از سفر دخترش به استانبول شود، ولی او با اصرار فراوان و با این توجیه که «ان شالله خوش بگذره» به استانبول سفر کرده است.

ریتا الشامی ۲۶ ساله و دانشجوی روزنامه‌نگاری دانشگاه آمریکایی علوم و تکنولوژی در بیروت، یکی از سه لبنانی کشته شده در این حادثه است. علاوه بر ریتا الشامی، إلیاس وردینی و هیکل مسلم نیز کشته شده و ۴ لبنانی دیگر زخمی شدند.

به گزارش شبکه «ام‌تی‌وی» پدر ریتا، در این باره گفته است: «تلاش کردم مانع مسافرت او شوم ولی او اصرار کرد تا به همراه دوستانش به این سفر برود».

خواهر ریتا نقل کرده است که او در مقابل مخالفت خانواده گفته: «ان شالله خوش بگذره. بیشترین چیزی که ممکنه رخ بده، اینه که توی یک انفجار کشته بشم و به مادرم بپیوندم».

کارمن نیکولیان، مادر ریتا الشامی ۵ ماه پیش به دلیل بیماری جان خود را از دست داده بود.

ام‌تی‌وی، پیامی از ریتا به جهاد عبدالحریم دوس پسرش منتشر کرد که در آن، نوشته است که به استانبول سفر می‌کند ولی نگران و ترسیده است.


بامداد یکشنبه اول ژانویه، هنگام برگزاری جشن استقبال از سال نوی میلادی در استانبول، فردی مسلح با وارد کلوپ شبانه رینا و تیراندازی بی هدف به سمت حاضران، دستکم 39 تن را کشته و 69 تن دیگر را زخمی کرد.

براساس بیانیه وزارت امور خارجه لبنان، سه شهروند این کشور به نام‌های ریتا الشامی، إلیاس وردینی و هیکل مسلم کشته و ۴ شهروند لبنانی دیگر زخمی شدند.

براساس اطلاعات منتشر شده، در این مسافرت تفریحی ۱۰ نفر از دوستان ریتا نیز همراه او بودند و او از مدت‌ها پیش و برای کاهش غم ناشی از مرگ مادرش، برای این سفر برنامه‌ریزی کرده بود.

روزنامه الدیار لبنان گزارش کرده است که ریتا، در روزهای اخیر تصویری از خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده که زیر آن اشعاری درباره مرگ و عید در آسمان نوشته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید