۷ سعودی، ۳ اردنی، ۲ تونسی و ۲ لبنانی در میان کشته شدگان حمله مسلحانه به کلوب شبانه در استانبول

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول سعودی در شهر استانبول ترکیه اعلام کرد که ۵ تن از کشته شدگان حمله مسلحانه به کلوب شبانه در شب سال نوی میلادی، سعودی بودند. همچنین ۱۰ شهروند سعودی در این حادثه زخمی شدند.

شمار قربانیان حمله مسلحانه به کلوب شبانه در استانبول، ۳۹ کشته و ۶۹ زخمی اعلام شده است.

روزنامه «الریاض» به نقل از عبدالله الرشیدان کاردار کنسولگری سعودی در استانبول نوشت که یک تیم کامل از کنسولگری، به محل حادثه رفت.

او افزود که این حادثه به کشته شدن ۵ شهروند سعودی و زخمی شدن ۱۰ تن دیگر انجامید. او ادامه داد کنسولگری همچنان وضعیت زخمی‌ها را پی گیری می‌کند و با مقام‌های ترکیه برای مشخص شدن شمار نهایی قربانیان سعودی در تماس است.

الرشیدان خاطرنشان کرد که همه تلفن‌های کنسولگری به صورت ۲۴ ساعته فعال است. او از شهروندانی که در معرض هرگونه آزار یا آسیب قرار می‌گیرند خواند فورا با کنسولگری از راه تلفن، سایت یا حساب کاربری در شبکه اجتماعی توییر تماس بگیرند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از فاطمه بتول صیان قایا وزیر امور خانواده ترکیه گزارش داد که گفته است شهروندانی از سعودی، تونس، لبنان و لیبی در میان کشته شدگان حمله مسلحانه به کلوب شبانه در استانبول در شب آغاز سال نوی میلادی حضور دارند.

وزارت کشور تونس کشته شدن دو تن از شهروندان خود رادر حادثه تایید کرد. این در حالی است که یک مقام مسئول در ترکیه اعلام کرد که در میان کشته شدگان، ۷ سعودی، ۳ اردنی، ۲ تونسی و ۲ لبنانی دیده می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید