مرکل با تغییر لحن معتدل خود نسبت به پناه‌جویان از «تروریسم اسلامی» سخن گفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، برای اولین بار نسبت به آنچه «تروریسم اسلامی» در کشورش خواند، هشدار داد.

مرکل پس از انفجار برلین که به کشته شدن ١٢ تن انجامید، به شدت نسبت به سیاست درهای باز برای پذیرش پناهجویان، مورد انتقاد قرار گرفت. این عامل احتمالا در تغییر نگرش مرکل بی‌تاثیر نبوده است.

مرکل گفت: «آزمایش بزرگی که با آن مواجیم، بدون هیچ شک و تردیدی تروریسم اسلامی است که از سال‌ها پیش آلمان را مورد هدف قرار داده است. در سال ۲۰۱۶ ما را در مرکز کشورمان مورد حمله قرار داد و چند روز پیش نیز در جشن روزهای کریسمس در مرکز برلین.»

مرکل برای اولین بار با چنین شدتی درباره تروریسم در کشورش سخن می‌گوید. وی همچنین از نفوذ افراط گرایان در میان پناهچویان سخن گفت.

صدر اعظم آلمان با اشاره به حمله با کامیون به بازارچه کریسمس در برلین گفت: «این اقدام افرادی که درکشور ما درخواست پناهندگی کرده‌اند، بیزار کننده است.»

وی افزود که برای بهبود اوضاع امنیتی در آلمان قوانین جدیدی را تصویب خواهد کرد و از مردم کشورش خواست در هر شرایطی، به ارزشهای دمکراسی پایبند بمانند.

حزب حاکم در آلمان به رهبری آنگلا مرکل از کاهش محبوبیت در این کشور رنج می‌برد. مرکل از این بیم دارد که محبوبیت حزب «آلترناتیو برای آلمان» که رقیب جدی حزب حاکم است، پیروزی وی در انتخابات سپتامبر آینده برای چهارمین دوره را تهدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید