سفیر یونان در برزیل به دست پلیسی که معشوق همسرش بود کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز جمعه ۳۰ دسامبر، یک افسر پلیس شهر ریو دوژانیرو، در کشور برزیل، اعتراف کرد که سفیر یونان در این کشور را درپی تبانی با همسر سفیر به قتل رسانده است. بازپرسان برزیل این جنایت را «عملی بزدلانه» خواندند و اعلام کردند که افسر پلیس با همسر سفیر رابطه عاشقانه داشت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کریاکس آمیریدیس، سفیر ۵۹ ساله یونان در برزیل، روز دوشنبه گذشته ناپدید شد. فرانسواز، همسر برزیلی سفیر و مادر دختر ۱۰ ساله او روز چهارشنبه موضوع ناپدید شدن سفیر را به پلیس گزارش داد.

اما سرجیو مورییرا، افسر پلیس برزیل، روز جمعه اعتراف کرد که سفیر را دوشنبه شب در منزل مسکونیش در شهر ریو کشته است.

بازپرس برزیل روز جمعه به خبرنگاران گفت که همسر ۴۰ ساله سفیر با مورییرا چند روز قبل از آن نقشه قتل سفیر را کشیده بودند. همسر سفیر و پلیس متهم به قتل، هم اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

دادستان برزیل در نشست خبری گفت: «این عملی غم‌انگیز و بزدلانه بوده، و مقامات برزیلی با تمام توان مشغول تحقیق در این باره هستند».

مقامات پلیس با پیدا کردن لکه خون بر روی یکی از مبل‌های خانه سفیر، راز این قتل را کشف کردند. گفته می‌شود که سفیر با ضربات چاقو به قتل رسیده، اما از آنجایی که جنازه سفیر را سوزانده‌اند، امکان یافتن علت دقیق مرگ دشوار است.

رییس‌جمهوری برزیل مراتب تاسف خود را از این رویداد به اطلاع نخست‌وزیر یونان رسانده و به خانواده سفیر و مردم یونان تسلیت گفت.

آمیریدیس، از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ سرکنسول یونان در ریو بود. او از سال ۲۰۱۲ سفارت یونان در لیبی را به عهده داشت و در سال ۲۰۱۶ به سفارت یونان در برزیل برگزیده شد.

همسر سفیر مقتول هنگام دستگیر شدن توسط نیروهای پلیس
همسر سفیر مقتول هنگام دستگیر شدن توسط نیروهای پلیس

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید