واکنش ترامپ به تحریم‌های اوباما: ما مسائل مهم‌تری داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به تصمیم دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به خاطر مداخله این کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و حمله‌های سایبری، دانلد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب روز پنج‌شنبه اعلام کرد که زمان پرداختن به «مسائل مهم‌تر فرا رسیده است».

ترامپ در یک بیانیه کوتاه گفت در ارتباط با موضوع سرقت سایبری روسیه، و «به خاطر مصالح کشور و مردم ما، هفته آینده با مقامات امنیتی آمریکا در مورد جزئیات این موضوع» گفت‌وگو خواهد کرد.

دولت آمریکا پنج‌شنبه ۲۹ دسامبر، ضمن اعلام بسته‌ای جدید از تحریم‌ها علیه روسیه، از اخراج ۳۵ دیپلمات روس، از خاک خود خبر داد. به این دیپلمات‌ها که در واشینگتن و سان‌فرانسیسکو فعالیت می‌کنند، حد اکثر ۷۲ ساعت مهلت داده شده تا خاک ایالات متحده را ترک کنند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش داده که ۳۵ دیپلمات اخراج شده در حقیقت کارمندان سازمان اطلاعات روسیه هستند.

پیش از بیانیه ترامپ، یک مقام ارشد آمریکایی روز پنج‌شنبه گفت که ترامپ ممکن است تحریم‌های اوباما علیه روسیه را لغو کند و به مقامات امنیتی این کشور اجازه دهد که به آمریکا باز گردند، اما این پیام خوبی را به همراه نخواهد داشت.

مقامات دولت اوباما روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری به خبرنگاران گفتند که هیچ شواهدی از توقف مداخله روسیه در انتخابات آمریکا و یا دیگر کشورها در دست ندارند.

این مقام آمریکایی گفت: «به اعتقاد ما این تحریم‌ها مهم هستند، زیرا روسیه از این کار دست برنمی‌دارد. ما شواهدی در اختیار داریم که روسیه در انتخابات کشورهای دموکراتیک و از جمله همپیمانان اروپایی ما مداخله کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید