لاشه هواپیمای روس، در عمق 27 متری دریای سیاه پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه روز دوشنبه اعلام کرد، لاشه هواپیمای توپولوف 152 این کشور که سقوط کرده در عمق 27 متری دریای سیاه سقوط پیدا شده است.

این هواپیما که از فرودگاه سوچی روسیه به مقصد پایگاه هوایی حمیمیم سوریه در حال پرواز بود، 25 دسامبر در دریای سیاه سقوط کرد و همه 92 سرنشین آن کشته شدند.

روسیه روز دوشنبه را در این کشور عزای عمومی اعلام کرد. همزمان هزاران نفر از امدادگران، جستجو برای یافتن اجساد مسافران این پرواز را ادامه می‌دهند.

دانشمندان روسیه با همکاری سازمان پژوهش‌های فضایی آن کشور، یک تصویر ماهواره‌ای محل سقوط این هواپیما، در نزدیکی سوچی منتشر کرده‌اند. دانشمندان گفته‌اند این عکس را ماهواره " Sentinel-1B" متعلق به سازمان فضایی اروپا گرفته‌ است.

هواپیمای مذکور از نوع توپولوف تو 154 بوده و ده‌ها نفر از خوانندگان، نوازندگان و رقصندگان یک گروه موسیقی نظامی را به مقصد سوریه حمل می‌کرد. قرار بود این گروه موسیقی به مناسب آغاز سال نوی میلادی، برای سربازان روس مستقر در سوریه برنامه اجرا کنند.

علاوه بر اعضای گروه موسیقی و سربازان روس، 9 خبرنگار روس و الزاویتا گلینگا عضو شورای حقوق بشر و عضو گروه مشاوران ولادمیر پوتین نیز در این پرواز بودند.

دیمتری بیسکوف، سخنگوی کاخ کرملین پیش از این اعلام کرده بود که تحقیقات اولیه درباره این حادثه، وجود عملیات تروریستی را به عنوان عامل احتمالی این حادثه رد کرده‌اند. بیسکوف به خبرنگاران گفت: در حال حاضر همه احتمالات بررسی می‌شوند و زود است به شکلی قطعی اظهار نظر کنیم. لیکن احتمال اندکی وجود دارد که یک عملیات تروریستی عامل این حادثه باشد.

هواپیمای توپولوف 154 پیش از پرواز

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید