همه سرنشینان هواپیمای نظامی سانحه دیده روسی که به سوریه می‌رفت کشته شدند.. آن‌ها را بشناسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

صبح یکشنبه ۲۵ دسامبر، یک هواپیمای وابسته به وزارت دفاع روسیه با ۹۲ سرنشین، در حالی که عازم سوریه بود، در آب‌های دریای سیاه سقوط کرد.

آن گونه که مسئولان روس می‌گویند، تمام سرنشینان این هواپیما، کشته شدند.

خبرگزاری‌های روسی به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش دادند که هواپیما از مدل توپولوف ۱۵۴ بود و به سمت پایگاه هوایی «حمیمیم» در استان لاذقیه سوریه می‌رفت.

بنا بر این گزارش‌ها، ۶۴ عضو گروه موسیقی نظامی «الکساندروف» در هواپیما بودند. آن‌ها قرار بود در حضور نظامیان روس در پایگاه حمیمیم به مناسبت سال نوی میلادی، برنامه اجرا کنند.

سرلشکر والری خلیلوف رئیس گروه موسیقی الکساندروف

دو تن از مسئولان وزارت دفاع روسیه و ۸ نظامی که هنوز درجه آن‌ها اعلام نشده، از جمله سرنشینان هواپیما بودند که کشته شده‌اند.

لیزافیتا جلینکا رئیس جمعیت خیریه «کمک به عدالت» معروف به اسم «دکتر لیزا»، «آنتونی گوبانکوف» مدیرکل فرهنگی وزارت دفاع روسیه، نمایندگان یکی از سازمان‌های جامعه مدنی و ۹ خبرنگار، دیگر سرنشینان هواپیمای سانحه دیده بودند.

لیزافیتا جلینکا رئیس جمعیت خیریه «کمک به عدالت» معروف به اسم «دکتر لیزا»

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که هواپیما ۲۰ دقیقه پس از پرواز از فرودگاه سوچی-ادلر ساعت ۵: ۴۰ به وقع محلی، از رادار ناپدید شد. او افزود که ۸۴ مسافر و ۸ کادر پرواز، سرنشینان هواپیما بودند.

پس از آن اعلام شد که تکه‌های هواپیما در عمق ۵۰ تا ۷۰ متری و در فاصله ۵. ۱ کیلومتری سواحل سوچی پیدا شد. همچنین جنازه یکی از سرنشینان در ۶ کیلومتری ساحل، از آب بیرون کشیده شد.

خبرگزاری اینترفکس به نقل از منبعی مسئول گزارش داد که داده‌های اولیه، نشان از بروز نقص فنی در هواپیما دارد که کادر پرواز نتوانست آن را اصلاح کند.

عملیات بیرون کشیدن جنازه‌های قربانیان سانحه هواپیمای روسی از آب

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size