ویدیو .. بیعت عامل حمله به برلین با داعش و ابو بکر بغدادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدیویی که امروز جمعه از سوی صفحه تویتر «خبرگزاری اعماق» وابسته به گروه تروریستی داعش پخش شد، نشان می‌دهد که انیس عماری عامل حمله به برلین، پیش از انجام عملیات تروریستی، با ابو بکر بغدادی رهبر داعش بعیت کرده بود.

عماری در این ویدیو، به انجام حملات تروریستی در اروپا، و کسانی که آنها را «صلیبی‌ها» نامید، فراخوانده است.

این در حالی است که مارکو مینیتی وزیر کشور ایتالیا، روز جمعه از کشته شدن عماری، مظنون اصلی حمله به برلین، به دست پلیس کشورش در نزدیکی شهر میلان خبر داد.

از سوی دیگر، خبرگزاری «اعماق» وابسته به داعش، به کشته شدن عامل حمله به برلین اعتراف کرده است. وزیر کشور ایتالیا، پیشتر گفته بود که بدون شک فرد کشته شده، انیس عماری است.

حمله روز دوشنبه گذشته در برلین که به وسیله یک اتوبوس صورت گرفت، به کشته شدن ١٢ نفر انجامید. پلیس آلمان می‌گوید که عامل این حمله انیس عماری ٢٤ ساله است.

مینیتی جزئیات بیشتر درباره حادثه کشته شدن انیس عماری در حومه میلان ارایه نداده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایتالیا، پلیس این کشور، حوالی ساعت 3 بامداد خودروی انیس عامری را برای کنترل مدارک وی متوقف کرد، اما او ناگهان به سوی پلیس شلیک کرد که در نهایت در اثر شلیک متقابل ماموران کشته شد.

درباره عماری گفته شده که وی در سال 2011 از کشورش تونس به ایتالیا مهاجرت کرد و در همان سال به دلیل تیراندازی در یک کمپ پناهندگان به حبس محکوم شد، اما در سال 2015 آزاد شد و به آلمان مهاجرت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید