پوتین: روسیه از هر دشمنی قوی‌تر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در کنفرانس رسانه‌ای سالانه خود ضمن تاکید بر توان نظامی کشورش گفت که نیروهای نظامی کشورش از هر "دشمن بالقوه‌ای" قوی‌تر هستند.

رئیس‌جمهوری روسیه برای اثبات قدرت کشورش به روز کردن موشک‌های هسته‌ای و دیگر تجهیزات نظامی اشاره کرد وی گفت:" بر کسی پوشیده نیست که برای توقیت توان موشکی خود بسیار تلاش کردیم".

وی اما ایالات متحده آمریکا را متهم کرد که مسابقه تسلیحاتی را به راه‌انداخته است و در تایید گفته خود به خروج آمریکا از پیمان محدودسازی موشک‌های ضدبالستیک اشاره کرد.

شایان ذکر است که ایالات متحده آمریکا در سال 2001، از پیمان امضا شده میان مسکو و واشینگتن به منظور محدود کردن موشک‌های ضد بالستیک خارج شد.

پوتین معتقد است که خروج آمریکا منجر "به خلق شرایطی برای از سر گرفتن دوباره مسابقه تسلیحات هسته‌ای" شد.

پوتین همچنین در سخنانش اتهام مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را رد کرد و ضمن اشاره به شکست حزب دموکرات آمریکا در انتخابات کنگره این کشور پرسید: "این مساله چه طور؟ آیا این هم کار من بود؟"

رئیس جمهوری روسیه در ادامه ضمن بازنده نامیدن حزب دمکرات آمریکا افزود: " بازنده همیشه می‌خواهد که تقصیر را به گردن طرف دیگر بیندازد. اگر به مشکلاتی داخلی خودشان می‌پرداختند شرایظشان می‌توانست بهتر باشد."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید