پنهان شدن ماری خطرناک در یک درخت کریسمس در استرالیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

زنی در استرالیا یک ببرمار سه فوتی را میان درخت کریسمسی که برای سال نوی میلادی تزئین کرده بود، پیدا کرد. به گفته او این ببرمار خود را به طرز ماهرانه‌ای درون درخت استتار کرده بود.

به گزارش هافینگتون پست، این زن که شری نام دارد، ناچار شد، از خانم باری گولد اسمیت، مارگیر معروف استرالیایی برای گرفتن این مار کمک بگیرد. گولد اسمیت که از او با نام "افعی‌گیر ویکتوریا" هم یاد می‌شود، ببرمار مذکور را به دام انداخت و سپس در طبیعت رها کرد.

شری گفت: خانم باری گولد اسمیت از من خواست نگران نشوم. او به من گفت یک عکس از مار بگیرم و برایش بفرستم و 20 دقیقه بعد در منزل تو خواهد بود.

گولد اسمیت با انتشار عکس مار، روی صفحه فیسبوکش نوشت: " شری از فرانکستون زودتر از موعد هدیه کریسمس را دریافت کرد. او امروز صبح یک شیئ تزئینی جدید روی درخت کریسمس خود پیدا کرد."

در حالی که آوازه خطر ببرمارها به همه جای جهان رسیده، گولد اسمیت به "هافینگتون پست" گفت: برای من، این یک روز کاری معمولی بود. مارها معمولا در جاهای عجیب و غریب، از جمله در قفس پرندگان، کتابخانه‌ها و در توالت پیدا می‌شوند، این اولین بار است که ماری را در درخت کریسمس می‌بینم.

علیرغم سم کشنده ببرمارها، آنها از حیوانات حفاظت‌شده در برخی ایالات استرالیا به شمار می‌آیند. کشتن یک ببرمار در استرالیا می‌تواند 75 هزار دلار جریمه و 18 ماه زندان در پی داشته باشد. به گفته باری گولد اسمیت ببرمارها در لیست 10 جانور دنیا قرار دارند که خطرناک‌ترین سم را دارند.

ببرمارها اگر چه ممکن است در دیگر مناطق جهان نیز دیده شوند، اما در واقع جزو خزندگان بومی استرالیا و به ویژه در سواحل جنوبی و جزایر تاسمانی به شمار می‌آیند. سم کشنده این مارها آنقدر قوی است که می‌تواند سیستم عصبی انسان را از کار بیاندازد به طوری که 40 تا 60 درصد حالات گزیدگی توسط این نوع مار به مرگ منجر می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید