تصویری.. مظنون اصلی حمله تروریستی برلین در ایتالیا کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارکو مینیتی وزیر کشور ایتالیا روز جمعه از کشته شدن انیس عماری، مظنون اصلی حمله تروریستی برلین، توسط پلیس در حومه شهر میلان این کشور خبر داد.

وزیر کشور ایتالیا گفت:« بدون هیچ شکی، فرد کشته شده، انیس عماری است.» عماری همان جوان تونسی 24 ساله‌ای است که پلیس آلمان می‌گوید عامل اصلی حمله به یک اتوبوس در برلین در روز دوشنبه گذشته بود که به کشته شدن 12 نفر انجامید.

منیتی جزئیات بیتشری در باره کشته شدن عماری فاش نکرد، اما گفته که این حادثه صبح امروز در نزدیکی شهر میلان ایتالیا اتفاق افتاده است. دولت آلمان در واکنش به کشته شدن عماری، فورا اعلام خرسندی کرد.

پیشتر یک منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز گزارش داد که انیس عماری عامل حمله برلین در پی تبادل آتش با پلیس ایتالیا در شهر میلان در شمال ایتالیا کشته شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایتالیا، پلیس این کشور، حوالی ساعت 3 بامداد خودروی انیس عامری را برای کنترل مدارک وی متوقف کرد، اما او ناگهان به سوی پلیس شلیک کرد که در نهایت نیز با شلیک متقابل ماموران کشته شد.

درباره عماری گفته شده که وی در سال 2011 از کشورش تونس به ایتالیا مهاجرت کرد و در همان سال به دلیل تیراندازی در یک کمپ پناهندگان به حبس محکوم شد اما در سال 2015 آزاد شد و به آلمان مهاجرت کرد.

وزارت کشور ایتالیا اعلام کرد که وزیر کشور امروز جمعه یک کنفرانس خبری درباره این حادثه برگزار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید