آیا جنگ سرد جدید در راه است؟.. ترامپ و پوین خواستار افزایش توان اتمی کشورهایشان شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، خواهان افزایش توان اتمی کشور‌هایشان شدند؛ اتفاقی که یادآور دوران جنگ سرد میان ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی است.

دونالد ترامپ پنجشنبه ۲۲ دسامبر در تویتی خواستار افزایش توان اتمی آمریکا شد تا به گفته او «جهان سر عقل بیاید»؛ اقدامی که پس به نظر می‌رسد پس از نشستن در کاخ سفید در ۲۰ ژانویه آینده، انجام خواهد داد.

ترامپ در تویی‌تر نوشت: «ایالات متحده باید توان اتمی خود را به میزان بالای توسعه دهد و افزایش دهد تا زمانی برسد که جهان در خصوص اسلحه اتمی سر عقل بیاید»؛ هنوز مشخص نیست منظور ترامپ از این سخنان چیست.

پیش از او پوتین دستور افزایش توان نظامی اتمی روسیه را داده بود به گونه‌ای که بتواند از هر سپر دفاع موشکی عبور کند؛ از جمله سپرهای دفاع موشکی که آمریکا قصد دارد در اروپای شرقی مستقر کند.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، پوتین در جلسه‌ای با فرماندهان ارتش روسیه گفت: «باید توان نظامی اتمی استراتژیکمان را افزایش دهیم و پیش از همه چیز باید بتواند از هرگونه سپر دفاع موشکی که اکنون وجود دارد یا در آینده به وجود خواهد آمد، عبور کند».

او همچنین فاش کرد که مدرن سازی توان نظامی روسیه که از بمب افکن‌های استراتژیک، موشک‌های بالستیک قاره پیما و زیر دریایی‌های هسته‌ای تشکیل شده، به میزان ۶۰ درصد انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید