ترامپ نویسنده کتاب «مرگ با چین» را مشاور تجارت خارجی خود کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، پیتر ناوارو، اقتصاددان سختگیر در رابطه با چین را به ریاست سازمان تازه تاسیس «شورای تجارت ملی» کاخ سفید برگزید.

ناوارو یک دانشگاهی و یک مشاور سرمایه‌گذاری است که چندین کتاب و یک فیلم در باره خطر چین برای اقتصاد آمریکا و علاقه چین برای تبدیل شدن به قدرت مسلط اقتصادی و نظامی آسیا به تحریر کشیده است.

به گزارش رویترز، تیم ترامپ در بیانیه‌ای از ناوارو با عنوان یک اقتصاددان «دوراندیش» یاد کرده که می‌تواند «سیاست‌هایی تجاری برقرار کند که کسری تجاری را کاهش دهد، رشد اقتصادی را افزایش دهد، و جلوی خروج مشاغل از آمریکا را بگیرد.»

تجارت موضوع اصلی رقابت‌های انتخاباتی ترامپ بود و او از توافق‌های بد آمریکا با دیگر کشورهای جهان انتقاد می‌کرد. او کشورهای مکزیک و چین را تهدید کرده که در هنگام به قدرت رسیدن در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ تعرفه‌های تجاری سنگینی برای این دو کشور تعیین کند.

ناوارو ۶۷ ساله و استاد دانشگاه کالیفرنیاست و مشاور ترامپ در ستاد انتخاباتی‌اش بود. او چندین کتاب نوشته و از جمله «مرگ با چین: چگونه آمریکا پایگاه تولیدی خود را از دست داده است»، که از این کتاب یک فیلم مستند هم ساخته شده است.

ناوارو ضمن توصیف شکست اقتصادی آمریکا از چین، از مسائل زیست محیطی واردات از چین و سرقت دارایی‌های فکری آمریکا توسط این کشور هم ابراز نگرانی می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید