روسیه: ۳۵ هزار جنگجوی مخالف اسد را در سوریه کشتیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز پنج شنبه ۲۲ دسامبر اعلام کرد که حملات هوایی جنگنده‌های کشورش در سوریه، از سپتامبر ۲۰۱۵ تاکنون، به کشته شدن ۳۵ هزار جنگجوی مخالف اسد انجامید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شویگو گفت: «از زمان آغاز عملیات، جنگجنده‌های روسیه، ۱۷ هزار و ۸۰۰ حمله هوایی انجامد دادند که طی آن ۷۱ هزار موضع تروریست‌ها مورد هدف قرار گرفت».

به گفته وزیر دفاع روسیه، در این حملات ۷۲۵ اردوگاه آموزشی، ۴۰۵ کارخانه ساخت موشک و ۱۵۰۰ دستگاه نظامی، نابود و ۳۵ هزار نفر از جمله ۲۰۴ فرمانده نظامی کشته شدند.

نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و متحدانش، تما مخالفان نظام را «تروریست» توصیف می‌کنند.

روسیه به فرمان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور، جهت حمایت از بشار اسد، دخالت نظامی خود را آغاز کرد. در پی این دخالت نظامی، روسیه مورد انتقاد شدید کشورهای غربی از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا قرار گرفت.

مداخله نظامی روسیه در سوریه با بهانه مبارزه با گروه‌های تروریستی یعنی گروه‌های داعش و النصره صورت گرفت. اما اکثر حملات هوایی روسیه، مواضع مخالفانی را هدف قرار داد که «میانه‌رو» توصیف می‌شوند. برخی از این گروه‌ها از سوی غرب و آمریکا حمایت می‌شدند.

این در حالی است که، بشار اسد رئیس جمهور سوریه، امروز پنج شنبه گفت که بازپس گیری حلب، یک پیروزی برای همپیمانان وی از جمله روسیه و ایران به شمار می‌رود.

وی پس از دیدار با یک هیئت بلند پایه ایرانی در دمشق گفت: «آزادی حلب از تروریست‌ها، نه تنها برای سوریه بلکه برای برای همه کسانی که با تروریسم می‌جنگند، بویژه ایران و روسیه، یک پیروزی به شمار می‌رود».

رئیس جمهوری سوریه افزود: «پیروزی‌ها در حلب، گامی به سمت نابودی کامل تروریسم در همه مناطق سوریه است و شرایط مناسب برای ایجاد راهی جهت پایان دادن به جنگ است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید