از هر 4 دختر نوزادی که 2016 در آلمان به دنیا آمدند یکی از آنها 100 ساله می‌‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک گزارش علمی در آلمان می‌گوید که از هر چهار نوزاد دختری که امسال در این کشور به دنیا بیایند، یکی 100 ساله خواهد شد . در حالی که این نسبت برای پسرها، از هر شش نوزاد تنها یک نفر صد ساله خواهد شد. به عبارتی دیگر 90 درصد دخترها و 82 درصد پسرهایی که امسال به دنیا می‌آیند شانس بالایی برای پا گذاشتن به قرن بعدی را دارند.

بنا بر مطالعه "انستیتو بازنشستگی آلمان" 90 درصد متولدین امسال ، سال 2100 میلادی را خواهند دید. در این آمار طول عمر نوزادان دختر 83 سال و پسر 78 سال برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری دویچه‌وله آلمان، کارشناسان، افزایش طول عمر بیش از 30 سال در باره زمانی یک قرن را ناشی از عوامل مختلفی می‌دانند. از جمله این‌ها پیشرفت‌های پزشکی و تکنولوژیک است که در وهله اول جلوی مرگ و میر نوزادان را گرفته و هم‌چنین به طول عمر انسان‌ها افزوده است.

پروفسور اکارت بومسدورف از موسسه آمار و اقتصاد دانشگاه کلن در یک مصاحبه درباره این مطالعه می‌گوید که افزایش سن در دهه‌های آینده بسیار دست‌کم گرفته می‌شود. بسیاری از آدم‌ها طول عمر خود را به مراتب کم‌تر از آن‌چه خواهد شد، تخمین می‌زنند.

به گفته وی دلیل این تخمین اشتباه هم این است که آن‌ها به شکل غریزی خود را با والدین یا اسلاف خود مقایسه می‌کنند و فراموش می‌کنند که طول عمر انسان‌ها نسل به نسل افزایش یافته است.

وی اضافه می‌کند که حتی در منحنی مرگ و میر، آن‌طور که در آمار رسمی منتشر می‌شود، این پیشرفت در نظر گرفته نمی‌شود. در این آمار طول عمر نوزادان دختر 83 سال و پسر 78 سال برآورد شده است. اما پروفسور بومسدورف بنا بر روش اندازه‌گیری خود معقتد است که طول عمر نوزادانی که امروزه به دنیا می‌آیند حداقل 10 سال بیشتر از این برآورد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید