چاووش اوغلو: همکاری موسکو و آنکارا درباره سوریه متوقف نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزیر امور خارجه ترکیه که برای حضور در نشست سه‌جانبه روسیه، ترکیه و ایران درباره سوریه، در موسکو به سر می‌برد، تاکید کرد: همکاری موسکو و آنکار درباره سوریه متوقف نمی‌شود.

داوود چاووش اوغلو با تاکید بر متوقف نشدن همکاری‌های کشورش و روسیه، گفت: نباید به تروریست‌ها اجازه دهیم به اهدافشان برسند.

او بر مجازات ترورکنندگان سفیر روسیه در آنکار تاکید کرد و از نام‌گذاری خیابان محل حادثه به نام آندری کارلوف، سفیر مقتول روسیه، خبر داد.

پیش از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از برگزاری نشست سه‌جانبه‌ای با حضور روسیه، ترکیه و ایران برای بحث و گفتگو درباره اوضاع سوریه و اتخاذ اقدامات مشخصی در این باره، خبر داده بود.

این نشست در حالی امروز در موسکو برگزار شد که کمتر از 24 ساعت پیش، سفیر روسیه در آنکار به ضرب گلوله فردی که گفته می‌شود از نیروهای امنیتی بوده، کشته شد. لاوروف ضمن محکوم کردن این ترور، آن را اقدامی برای مانع‌تراشی در مسیر مبارزه با تروریسم در سوریه قلمداد کرد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: ما در این نشست درباره اقداماتی توافق خواهیم کرد که باعث می‌شود تحقق اهداف آنان که جنایت ترور سفیر را مرتکب شدند، ناممکن شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size