ویدیو.. دو کودک زوج کانادایی-آمریکایی که در اسارت طالبان به دنیا آمده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان افغانستان دوشنبه 19 دسامبر برای نخستین بار ویدیویی منتشر کرد که دو کودک زوج ربوده شده کانادایی-آمریکایی را نشان می دهد.

برای اولین بار است این دو کودک که در اسارت گروه طالبان به دنیا آمده و در حال بزرگ شدن هستند، در یک ویدیویی به نمایش گذاشته می شوند.

زوج ربوده شده جاشوا بویل از کانادا و کیتلین کولمن از آمریکا هستند. هنگامی که این زوج در سال 2012 در جریان سفری گردشگری به افغانستان ربوده شدند، مادر آمریکایی باردار بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز سخنگوی دولت کانادا اعلام کرد که مقام های مسئول کانادایی در حال بررسی فیلم ویدیویی هستند. آمریکا هنوز درباره این ویدیو اظهار نظر نکرده است.

در ابتدای فیلم ویدیویی، کیتلین کولمن کانادایی، به شدت از دولت های کانادا و آمریکا انتقاد کرد و گفت: «ما کینه دو دولت را نسبت به خود و رضایتشان از وضعیتی که به همراه کودکانمان در آن زندگی می کنیم را می فهمیم».

او افزود: «آرزو و دعا می کنیم جنایت هایی که این مردان (ربایندگان) به خاطر آن چیزی که انتقام می نامند در حق ما مرتکب می شوند را بفهمند».

این مادر ربوده شده از باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آینده آمریکا خواست به توافقی با ربایندگان برای آزادی شان دست یابند.

زوج ربوده شده در ویدیویی که پیشتر منتشر شده بود
زوج ربوده شده در ویدیویی که پیشتر منتشر شده بود

در فیلم ویدیویی به نظر می رسد حال دو کودک خوب باشد. آن ها در آغوش پدرشان نشسته اند در حالی که مادر، درباره رنج هایشان در این سال ها سخن می گوید.

دو تن از فرماندهان گروه طالبان افغانستان در تماس تلفنی با خبرگزاری رویترز تایید کردند که نیروهای این گروه فیلم ویدیویی را در سایت های اینترنتی منتشر کردند.

آن ها تاکید کردند گروه طالبان در پی سرنگونی دولت افغانستان است که از سوی ایالات متحده آمریکا پشتیبانی می شود.

این ویدیو در سایت شبکه حقانی نزدیک به گروه طالبان منتشر و پیش از نمایش برای عموم، برای مسئولان آمریکایی و کانادایی فرستاده شد.

شبکه حقانی خواستار آزادی سه تن از رهبران این گروه است که توسط نیروهای امنیتی افغانستان بازداشت شده اند.

از سال 2014 انس حقانی فرزند جلال الدین حقانی بنیانگذار شبکه حقانی که مسئول بسیاری از حملات علیه نیروهای خارجی و محلی د افغانستان است، در بازداشت دولت افغانستان به سر می برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید