هیاتی از موسکو برای تحقیق درباره ترور سفیر روسیه به ترکیه رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ترکیه به نقل از کاخ کرملین، کاخ ریساست جمهوری روسیه، خبر داده‌اند که هیاتی 18 نفره از نیروهای امنیتی و دیپلماتیک روسیه، روز سه‌شنبه 20 دسامبر، برای تحقیق در موضوع ترور سفیر روسیه در آنکارا، به ترکیه رفته‌ است.

سخنگوی دولت روسیه نیز اعلام کرد که اعزام این هیئت در گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهوری روسیه و ترکیه مطرح شد و دو طرف با آن موافقت کردند.

در همین‌باره خبرگزاری دوگان ترکیه گزارش داد که 6 تن از نزدیکان مولود مرت آلتین‌تاش، قاتل سفیر روسیه، در شهر آیدین در غرب ترکیه، محل تولد او بازداشت شده‌اند. پدر، مادر و خواهر آلتین تاش و همچنین دو تن از بستگانش در بخش سوکه از توابع استان آیدین بازداشت شدند. پیشتر یک مامور پلیس که نام اختصاری اوس.ب اعلام، نیز بازداشت شده بود.

آلتین‌تاش 22 ساله که دوشنبه 19 دسامبر، سفیر ترکیه را در مراسم افتتاح یک گالری در پایتخت ترکیه و در مقابل دوربین‌های تلویزیونی به قتل رساند، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد. به گفته پلیس ترکیه، او عضو نیروی پلیس ضد شورش ترکیه بود و با استفاده از کارت شناسایی پلیس، وارد گالری شده و هنگام تیراندازی به سوی سفیر روسیه، شعار «الله اکبر» سر داد و به ترکی فریاد زد: «حلب را فراموش نکنید، سوریه را فراموش نکنید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید