ویدیو و عکس از قاتل سفیر روسیه در ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه های ترکیه، هویت قاتل سفیر روسیه در آنکارا را منتشر کردند. بنا بر این گزارش ها، قاتل، «میرت التنیاتس» نام دارد و سال 1994 به دنیا آمده است.

شبکه خبری سی.ان.ان.تورک از بازداشت مادر و خواهر قاتل توسط نیروهای امنیتی پس از کشته شدن او در درگیری با نیروهای امنیتی خبر داد.

استاندار آنکارا گفته است که قاتل از نیروهای پلیس این شهر بود که پیشتر در نیروهای پلیس ضد شورش هم فعالیت داشت. هنوز مشخص نیست که آیا هنگام عملیات ترور هم جزو نیروهای پلیس بوده یا نه.

به گفته شاهدان عینی و بنا بر تصاویری که در رسانه های ترکیه منتشر شد، «میرت التنیاتس» فریاد می زد که این اقدام «انتقامی برای حلب» است.

روسیه نقش بسیار موثری در بیرون راندن مخالفان حکومت سوریه از حلب ایفا کرد. جنگنده های روسیه، به شدت مناطق شرق حلب را که در کنترل مخالفان بودند، بمباران کردند. این حملات هوایی با عملیات زمینی نیروهای دولتی سوریه و شبه نظامیان وابسته به ایران همراه بود که منجر به کشته شدن هزاران غیر نظامی و در نهایت سقوط حلب شد.

قاتل سفیر روسیه در تبادل آتش با نیروهای امنیتی کشته شد
قاتل سفیر روسیه در تبادل آتش با نیروهای امنیتی کشته شد

هنگام عملیات ترور، سفیر روسیه هنگام بازدید از یک نمایشگاه در آنکارا بود.

عملیات ترور یک روز پیش از برگزاری جلسه وزرای خارجه و دفاع ترکیه، روسیه و ایران در مسکو برای بحث بر سر بحران سوریه روی داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید