ویدیو.. سفیر روسیه در ترکیه به ضرب گلوله کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفیر روسیه در ترکیه شامگاه دوشنبه 19 دسامبر توسط یک مهاجم مسلح کشته شد. مهاجم پس از تیراندازی به سفیر روسیه در سخنانی گفت که اقدامش برای انتقام از اوضاع در حلب صورت گرفته است.

پیش از این تلویزیون دولتی ترکیه از تیراندازی به سمت سفیر روسیه در سوریه خبر داده است که در پی آن، سفیر جراحات خطرناکی برداشته است.

خبرگزاری آسوشیتپرس گزارش داده که این حادثه حین بازدید سفیر روسیه از یک نمایشگاه در آنکارا روی داده است.

روسیه کشته شدن سفیرش در آنکارا را «عملی تروریستی» توصیف کرد. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که درباره کشته شدن سفیرش در آنکارا با مقام های ترکیه در تماس است.

نیروهای پلیس در اطراف محل ترور
نیروهای پلیس در اطراف محل ترور

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک شاهد عینی گزارش داد که مهاجم، پس از تیراندازی به سمت سفیر فریاد زد: «این انتقامی است برای آن چیزی که در حلب روی می دهد».

به گزارش شبکه خبری "ان.تی.وی"، آندره ریکوف سفیر روسیه ابتدا به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

شبکه خبری "س.ان.ان.تورک" هم گزارش داد که پس از ترور سفیر، باز هم صدای شلیک آتش در محل حادثه شنیده شد.

نیروهای امنیتی با مهاجم مسلح در گیری شدند. رسانه های ترکیه نوشتند که او اقدام به تبادل آتش به نیروهای امنیتی کرد که در جریان آن کشته شد.

استاندار آنکارا گفت که مهاجم، از نیروهای پلیس شهر است.

وزارت امور خارجه آمریکا، ترور سفیر روسیه را محکوم کرد. جان کربی سخنوی این وزارتخانه گفت: «گزارش هایی که از حمله به سفیر روسیه در ترکیه خبر می دهد را پی گیری می کنیم. ما اعمال خشونت آمیز را بدون توجه به عامل آن، محکوم می کنیم».

پس از حادثه، نیروهای امنیتی ترکیه تدابیر امنیتی را در محوطه سفارت روسیه در آنکارا تشدید کردند. آمریکا هم در اقدامی پیش گیرانه، سفارت خود را در آنکارا بست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size