دونالد ترامپ: افراط‌گرایی اسلامی را از آمریکا بیرون خواهم كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد که «افراط‌گرایی اسلامی» را از این کشور بیرون خواهد کرد.

ترامپ به همراه معاونش مایک پنس، شامگاه جمعه 16 دسامبر، در ایالت فلوریدا حضور یافت تا از حامیان خود قدردانی کند. سفر به فلوریدا در چارچوب سفری صورت می گیرد که ترامپ آن را «تور سپاسگزاری» نامیده است.

به گزارش صدای آمریکا، ترامپ پس از سخنرانی تعدادی از مقامات ایالت فلوریدا، ریک اسکات، فرماندار ایالت فلوریدا از حزب جمهوریخواه، به روی صحنه رفت و از مردم این ایالت به خاطر حمایتی که از او در انتخابات کردند، قدر دانی کرد.

ترامپ همچنین با قدردانی از ارتش آمریکا بر اهمیت تشکیل ارتشی قوی تأکید کرد و گفت «افراط‌گرایی اسلامی» را از آمریکا بیرون خواهد راند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در رابطه با مهاجرت گفت: «ما دیوار بزرگ را خواهیم ساخت و به مهاجرت غیرقانونی پایان خواهیم داد.»
او افزود مهاجرت از کشورهایی را که نمی توان پیشینه شهروندان آن را بررسی کرد نخواهد پذیرفت.

در رابطه با بحران انسانی در سوریه، ترامپ گفت: «ما تلاش می کنیم به جای آوردن آنها به آمریکا، در کشور خودشان برایشان مناطقی امن بسازیم».

او همچنین در رابطه با طرح اقتصادی کابینه خود گفت برای اینکه آمریکا کشوری قدرتمند باشد باید همچنین کشوری ثروتمند باشد. او افزود: « طرح اقتصادی من در سه کلمه «مشاغل، مشاغل، مشاغل» خلاصه می شود و در ادامه گفت مالیات کسب و کارها را از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش خواهد داد».

دونالد ترامپ همچنین با اشاره به ضعف قراردادهای تجاری آمریکا گفت از پیمان شراکت ترنس-پسیفیک کناره خواهد گرفت و قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به «نفتا» را دوباره به میز مذاکره خواهد برد. او همچنین بر وعده پیشین خود درباره تغییرات در دولت و کنگره تأکید کرد و گفت: «باتلاق واشنگتن را خالی خواهیم کرد.»

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ با تفاوتی تقریبا یک درصدی از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات، در ایالت فلوریدا پیشی گرفت و آرای الکترال این ایالت را به خود اختصاص داد. ایالت فلوریدا که یکی از ایالات نوسانی محسوب می شود، ۲۹ رأی الکترال دارد و بدست آوردن آرای این ایالت برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بسیار تعیین کننده است.

مقصد بعدی تور «سپاسگزاری» دونالد ترامپ شهر موبیل در ایالت آلاباما است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید