دستبرد سایبری روسیه..تهدید اوباما به مقابله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه دستبردهای سایبری روسیه در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بارها مطرح شد، اکنون این موضوع بار دیگر در صدر اخبار آمریکا قرار گرفته است.

کاخ سفید روز پنجشنبه مستقیما ولادیمیر پوتین را در این دستبردها مسئول دانست، و باراک اوباما عصر پنج‌شنبه گفت که با این دستبردها، که در انتخابات آمریکا تاثیرگذار بوده، برخورد خواهد کرد.

اوباما در مصاحبه با رادیو NPR تاکید کرد «وقتی یک دولت خارجی تلاش کند نظام انتخاباتی ما را تحت تاثیر قرار دهد، ما وارد عمل می‌شویم و جواب آن را در جای مناسب خواهیم داد.»

اوباما گفت: «بعضی از اقدامات ما آشکار و علنی خواهد بود و بخشی دیگر اینچنین نخواهد بود.»

در این مصاحبه اوباما از تایید گزارش‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در باره نفوذ روسیه به کامپتوترهای ستاد انتخاباتی حزب دموکرات با هدف کمک به انتخاب شدن دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات، خودداری کرد.

اوباما از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا خواست تا به موضوع دستبرد سایبری روسیه دقیقا رسیدگی کند و تا پیش از پایان دوره ریاست جمهوری او در ۲۰ ژانویه گزارش نهایی را به او بدهد.

رئیس جمهوری آمریکا به رادیو NPR گفت «هنوز تحقیقات گسترده دیگری باقی مانده که باید بین سازمان های ذیربط انجام شود.»

این مصاحبه قرار است جمعه صبح به وقت واشنگتن پخش شود و اوباما چند ساعت بعد از آن آخرین نشست خبری خود در سال جاری را با خبرنگاران خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم