رئیس جمهوری فیلیپین: شخصا مجرمان را می‌کشتم تا الگوی نیروهای پلیس باشم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین اذعان کرد، زمانی که شهردار بوده، شخصا تعدادی از افراد مظنون به انجام اعمال مجرمانه را به قتل رسانده است.

رئیس جمهوری فیلیپین روز دوشنبه 13 دسامبر در دیدار با تعدادی از بازرگانان در کاخ ریاست جمهوری در مانیل، گفت «برای آنکه الگوی نیروهای پلیس باشد» زمانی که شهردار بوده، شخصا تعدادی از افراد مظنون به انجام اعمال مجرمانه را به قتل رسانده است. او همچنین درباره برنامه فعلی‌اش برای مبارزه با قاچاقچیان و معتادن مواد مخدر توضیحاتی ارائه داد.

از زمان روی کار آمدن رودریگو دوترته، در 30 ژوئن گذشته، هزاران تن در قالب برنامه مبارزه با قاچاق مواد مخدور و اعتیاد، کشته شدند.

دوترته در سخنرانی‌اش به موضوع کشته شدن افرادی که مظنون به دست داشتن در قاچاق و فروش مخدر توسط نیروهای پلیس، قبل از آنکه جرمشان ثابت شود، پرداخت و گفت در 20 سالی که شهردار شهر داوائو سیتی در جنوب فیلیپین بوده، برنامه مشابهی را اجرا کرده است.

به گزارش روزنامه گاردین، او گفت تعدادی از این افراد را کشته «تا برای نیروهای پلیس الگو باشم و نشان دهم اگر من می‌توانم این کار را بکنم، چرا آنها نتوانند؟».

او همچنین توضیح داده، گاهی در شهر داوائو سوار موتورسیکلت می‌شده و در شهر می‌چرخیده تا با مشارکت در درگیری ها، افرادی را بکشد.

رئیس جمهوری فیلیپین در این سخنرانی، نیروهای امنیتی و مردم عادی را به کشتن همه آنانی که با موضوع مواد مخدر سر و کار دارند، دعوت کرد، لیکن تصریح کرد: «ما قانون‌شکنی نمی‌کنیم».

اکتبر گذشته رودریگو دوترته، با مقایسه خودش با آدولف هیلتر گفت که خوشحال خواهد بود اگر بتواند 3 میلیون قاچاقچی، معتاد مواد مخدر و دیگر مجرمان در فیلیپین را بکشد.

آمار نشان می‌دهد در کمتر از 5 ماه 2086 تن از افراد مرتبط با موضوع مواد مخدر در فیلیپین کشته شده‌اند و 3000 تن دیگر نیز به دلایل نامشخصی به قتل رسیده‌اند.

افراد نقاب‌دار که معمولا افراد پلیس هستند به محل زندگی افراد مظنون به دست داشتن در مساله مواد مخدر یورش برده و آن ها را به قتل می‌رسانند.

رودریگو دوترته همچنین گفت که به دلیل سیگار کشیدن فراوان در دوران جوانی، از درد ناحیه کمر، حملات میگرنی و بیماری برگر يا ترومبوآنژئیت انسدادی که موجب انسداد رگ‌های خونی می‌شود، رنج می‌برد.

او افزود: از اینکه از قدرت کنار رانده شده یا به قتل برسد، هراسی ندارد. او همچنین با ابراز نارضایتی از افزایش آمار کشته‌شدگان گفت: «من آدمکش نیستم و از در خون غلیطدن شهروندان فیلیپینی لذت نمی‌برم». با اینحال تاکید کرد تا از بین بردن آخرین فرد مرتبط با مواد مخدر، برنامه‌هایش را ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید