ترامپ وزارت امور خارجه آمریکا را به رکس تیلرسون می‌سپارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا، کلید ساختمان وزارت امور خارجه این کشور را به رکس تیلرسون، رئیس غول نفتی اکسان موبیل سپرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از دو منبع نزدیک به تیم ترامپ، گزارش کرد او، رکس تیلرسون رئیس ابرشرکت نفتی اکسان موبیل را به عنوان وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا برگزیده است.

ترامپ پیش از این در توئیتی اعلام کرده بود که روز سه‌شنبه، نام وزیر امور خارجه آینده آمریکا را اعلام می‌کند.

رسانه‌های دیگر آمریکا نیز از سپرده شدن سکان وزارت امور خارجه به رکس تیلرسون که روابط نزدیکی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دارد، خبر داده‌اند. شبکه «ن‌بی‌سی» نیز اعلام کرد او به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شده است.

«ان‌بی‌سی» به نقل از دو منبع نزدیک به تیم ترامپ، خبر داد: «تیلرسون وزیر امور خارجه و جان بولتون، نماینده آمریکا در سازمان ملل در زمان جورج دبلیو بوش، نیز به عنوان معاون او انتخاب شده‌اند».

روزنامه وال استریت ژورنال نیز به نقل از منابع نزدیک به ترامپ نوشت: «تیلرسون 64 ساله، بیشترین شانس را برای رهبری دستگاه دیپلماسی آمریکا دارد».

روز جمعه گذشته تیم ترامپ اعلام کرد که رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک داوطلبانه از فهرست نامزدهای وزارت امور خارجه آمریکا کنار رفته است. این موضوع شانس میت رامنی، نامزد سابق ریاست جمهوری آمریکا، دیوید پترایوس، رئیس سابق سیا و باب کروکر، سناتور سرشناس آمریکایی را برای کسب این سمت، افزایش داده بود.

رکس تیلرسون، متولد 23 مارس 1952 در ویچیتا فالز در تگزاس، رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد اجرایی ابرشرکت اکسان‌موبیل، پنجمین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید