اولاند: نتایج جنگ علیه داعش «شگفت انگیز» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، جمعه 9 دسامبر با حضور بر روی عرشه ناو هواپیمابر شارل دوگل، در آب های مدیترانه گفت که نتایج جنگ با داعش «شگفت انگیز» بوده است.

ناو هواپیمابر شارل دوگل هم اکنون در جنگ های جاری عراق و سوریه علیه گروه داعش شرکت دارد، و قرار است که ماموریت جنگی آن به زودی پایان یابد.

اولاند گفت که این ناو هواپیما بر در جنگ با داعش نقش اساسی بازی کرده و بیش از ۵ هزار پرواز از آن برای بمباران ۱۶۰۰ هدف در سوریه و عراق صورت گرفته است. او گفت باوجود پایان کار این ناو، فرانسه به عملیات خود در عراق و سوریه ادامه می دهد.

اولاند پس از آن که هفته گذشته اعلام کرد خود را برای انتخابات سال آینده نامزد نمی کند، جمعه برای دو ساعت، با لباس نظامی، به عنوان رئیس کل نیروهای مسلح کشور، از ناو شارل دوگل بازید کرد.

ناو هواپیمابر شارل دوگل
ناو هواپیمابر شارل دوگل

به گزارش خبرگزاری فرانسه اولاند در نظر دارد در پنج ماه آخر دورۀ ریاست جمهوری خود، از مردم آسیب پذیر، و بخصوص از غیرنظامیانی که توسط جنگ و یا تروریسم تهدید می شوند پشتیبانی کند.

کاخ الیزه اعلام کرد معنی این حرف این است که باید با قاطعیت و پیوسته و تا نابودی گروه داعش، با آن جنگید.

رئیس جمهوری فرانسه گفت: «در ادامه نبردها علیه گروه داعش، شهر سرت، که مرکز داعشی های لیبی بود، به کلی آزاد شده است. ولی جنگ موصل، دومین شهر عراق و شهر محاصره شده رقه در سوریه همچنان در تصرف داعش هستند و شرایط این دو شهر دشوار است».

ناو هواپیمابر شارل دوگل
ناو هواپیمابر شارل دوگل

فرانسوا اولاند طی بازدید خود از شارل دوگل، بر ضرورت آتش بس در حلب تاکید کرد.

پنج رئیس جمهوری دیگر کشورهای غربی از جمله باراک اوباما در این درخواست هم صدای خود را با فرانسوا اولاند اعلام کردند.

تنها روسیه که در شورای امنیت سازمان ملل حق وتو دارد، از آغاز ورودش در جنگ سوریه یعنی از سال 2011 به این سو، هم با محکوم کردن رژیم سوریه و هم با آتش بس در صحنۀ جنگ، مخالفت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید