ژنرال بازنشسته‌ای که پسرش در افغانستان کشته شده وزیر امنیت ملی آمریکا می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، جان کلی، ژنرال بازنشسته نیروی دریایی ارتش آمریکا، به مقام وزارت امنیت داخلی انتخاب کرد. وزارت امنیت داخلی عهده دار وظیفه مبارزه با تروریسم و مهاجرت غیرقانونی است.

ترامپ پیشتر از تمایل خود برای برگزیدن افسران عالیرتبه ارتش آمریکا در کابینه خود سخن گفته، و او تا کنون سه نفر از این افسران را در پست های حساس کابینه خود قرار داده است: ژنرال مایکل فلیین، مشاور امنیت ملی، ژنرال جیمز ماتس، وزیر دفاع، و ژنرال جان کلی، وزیر امنیت ملی.

به گفته این مقام‌ها، آقای کلی به دلیل تخصص و آگاهی بالا درباره مرزهای مشترک با مکزیک در جنوب غرب آمریکا و ابراز تمایل برای مقابله با قاچاق مواد مخدر، تروریسم و دیگر تهدیدهایی که به عقیده او از سوی آمریکای مرکزی و جنوبی علیه کشور وجود دارد، برای این مقام در نظر گرفته شده است.

پسر او، رابرت کلی، که او نیز در ارتش ایالات متحده خدمت می‌کرد، در سال ۲۰۱۰ میلادی در اثر انفجار مین در افغانستان کشته شد و به این ترتیب یکی از عالی‌‌رتبه‌ترین‌ افسرهای ارتش آمریکا فرزند خود را در جنگ از دست داده است.

انتظار می‌رود نمایندگان سنا به این ژنرال بازنشسته برای کسب وزارت امنیت داخلی رأی اعتماد دهند. گزینه‌های رئیس جمهوری ایالات متحده برای تصدی پست‌های کابینه باید به تایید سنا برسند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید