مادری اوکراینی 9 روز نزد دوست پسرش ماند و کودکش را در خانه رها کرد تا بمیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک مادر اوکراینی، برای ملاقات دوست‌پسر جدیدش، پسربچه 23 ماهه خود را به همراه دختر کوچکش، به مدت 9 روز در خانه رها کرد، بدون آنکه به آنها سر بزند و یا غذایی در اختیار آنها بگذارد و این امر منجر به فوت پسربچه پس از 6 روز شد و خواهر بزرگترش نیز در روز نهم و در حالی که رو به مرگ بود، در کنار برادر کوچکتر و مرده‌اش پیدا شد.

ولادیسلاوا بودچابکو، مادر اوکراینی 20 ساله که در آپارتمانی در وسط شهر کیف زندگی می‌کرد. او پس از طلاق از شوهر سابقش، کودکان خود را بدون آب و غذا و در حالی که تنها چند شمع پیرامون آنها روشن کرده بود، رها کرد، تا به دیدن دوست‌پسر جدیدش برود.

ولادیسلاوا بودچابکو ، مادر اوکراینی
ولادیسلاوا بودچابکو ، مادر اوکراینی

دختربچه او در حالی که اوضاع نامناسبی داشت، به سرعت به بیمارستان انتقال داده شد و پس از اینکه مدت طولانی بدون آب و غذا مانده بود، اینک به طرز شگفت‌آوری در حال بهبودی است.

پزشک معالج او گفت: کودک بسیار ناتوان شده و رو به مرگ بود و به دلیل خستگی توان خوردن چیزی را نداشت، لذا از طریق رگ‌هایش به او مواد غذایی تزریق شد.

دکتر تاکید کرد: او اینک در وضعیت مناسبی قرار دارد و می‌تواند به زندگی ادامه دهد. ما خوراندن بعضی از غذاهای سبک به او را شروع کرده‌ایم.

مادر این دو کودک پس از دستگیری، به سادگی گفت: گمان نمی‌کردم کودکم بمیرد!

گمان می‌رود این مادر برای بار سوم باردار است و یا اینکه در روزهای گذشته وضع حمل کرده بود. او حالا به تهمت سهل‌انگاری درباره کودکان ممکن است به هشت سال زندان محکوم شود.

 آنا و دانيل
آنا و دانيل

این دو کودک که دچار ترس شده‌ بودند، تلاش کردند که از آپارتمان خارج شوند، لیکن همه تلاش‌های آنها برای باز کردن درهای بسته، راه به جایی نبرد.

همسایگان صدای گریه و ناله کودکان را صبح و عصر می‌شنیده‌اند ولی گمان نمی‌کردند لزومی برای تماس با پلیس باشد. شاید گمان کرده‌اند یک موضوع خانوادگی است. کودکان تا برگشتن مادر در روز نهم، از تعطیلاتی که با دوست پسرش گذرانده بود، در خانه زندانی شده بودند.

آشنایان و نزدیکان این مادر در صفحه فیسبوک شخصی‌اش، او را فردی "سادیست" خواندند و نارضایتی خود را از رفتار او اعلام کردند.

نکته شگفت‌آور این است که صفحه فیسبوک این مادر مملو از عکس‌های یادگاری او کودکانش است، در حالی که آنها را با مهر و محبت در آغوش گرفته و پیام‌های محبت‌آمیز خطاب به آنها نوشته است.

 آنا
آنا

نیکولای کیلیبا، فرستاده ویژه حقوق کودکان اوکراین در این باره گفت: مادر کودکانش را از مهدکودک گرفته و مانع رفتن آنها به مهدکودک شده بود و هیچ تحقیقی درباره مشکلات احتمالی این موضوع نشده است.

به نظر نمی‌آید این زن از مشکلات مالی رنج ببرد، زیرا که در تصاویر فیسبوک به تلفن همراه "آیفون 6" خود افتخار می‌کرده است. او از ازدواج سابق خود، دو کودک داشته و الان با مرد دیگری است که از او باردار شده است.

آنا، دختر کوچک این زن، از سوی نهادهای اجتماعی اوکراین حمایت می‌شود و گمان می‌رود به پرورشگاه ایتام فرستاده شود و یا از سوی کسی به فرزندی پذیرفته شود و شاید پدرش مجددا سرپرستی‌اش را به عهده گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید