تصاویر اولیه از هواپیمای پاکستانی که با کوه برخورد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک هواپیمای خطوط هوایی پاکستان در شمال آن کشور سقوط کرده و همه 47 سرنشین آن کشته شدند. این هواپیما که از نوع پی-کی-661 بوده، در حال پرواز از شهر چیترال در شمال پاکستان به مقصد اسلام آباد بود. سازمان هواپیمایی کشوری پاکستان اعلام کرد که تماس با یک هواپیمای مسافربری این کشور که در حال انجام پرواز داخلی بین اسلام آباد و چیترال بود، قطع شده است.

این سازمان فهرستی از مسافران این هواپیما، شامل 32 مرد، 9 زن و دو نوزاد به همراه 5 نفر کادر پرواز را منتشر کرد.

شرکت هواپیمایی پاکستان نیز طی بیانیه‌ای خبر داد ارتباطش با یکی هواپیماهای دوموتوره‌اش که از نوع پی-کی-661 و ساخت مشترک با کشور ایتالیا بوده، قطع شده است.

لایق‌شاه، یکی از مسئولین عالیرتبه پلیس اقلیم بختون خوا، در یک گفتگوی تلفنی اعلام کرد: این هواپیما در اقلیم بختون خوا و در نزدیکی منطقه هافلیان سقوط کرده و نیروهای امداد بلافاصله به محل حادثه اعزام شده‌اند.

رسانه‌های محلی به نقل از شاهدان عینی گزارش داده‌اند که این هواپیما به یکی از کوه‌های نزدیک شهر آبوت آباد برخورد کرده است. خبرگزاری رویترز نیز به نقل از شاهدان محلی گفته، هیچ یک از سرنشین این هواپیما جان سالم به در نبرده است.

از سوی دیگر، ارتش پاکستان اعلام کرد نیروهای امداد و نجات و هلی‌کوپتر به محل سقوط هواپیما ارسال کرده است. این هواپیما بنا بود ساعت 16:04 به وقت محلی (11:40 به وقت گرینویچ) به اسلام آباد پایتخت پاکستان برسد.

با توجه به کوه‌های بلند و شرایط آب و هوای ویژه، که به سرعت تغییر می‌کند، شمال پاکستان از مناطق دشوار برای هواپیماها است و این مناطق پیش از این نیز شاهد حوادث مشابه بود. با این حال، شمال پاکستان از مناطق مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم