فعالیت 10 ساله سفارت تقلبی آمریکا در غنا توسط شهروندان ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از شهروندان ترکیه، با اجاره یک ساختمان در کشور غنا، به مدت 10 سال به صورت جعلی به عنوان سفارت آمریکا فعالیت می کردند. آنها در این مدت به صدور ویزای تقلبی، مدارک تحصیلی، مدارک بانکی، ثبت احوال و غیره مشغول بودند و در ازای آن مبالغی را دریافت می کردند.

به گزارش روزنامه گاردین، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، مقامات کشور غنا توانسته‌اند یک ساختمان را که به عنوان سفارتخانه جعلی آمریکا در پایتخت این کشور فعالیت می‌کرده و توسط یک باند تبهکار برای مدت حدود یک دهه اداره می‌شد کشف و تعطیل کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا این سفارتخانه جعلی تا پیش از تعطیل شدن در تابستان امسال برای حدود یک دهه فعالیت می‌کرده و اقدام به صدور یک سری اسناد و روادید معتبر کسب شده از راه‌های غیر قانونی می‌کرده است.

روزهای دوشنبه، سه‌ شنبه و جمعه صبح، پرچم آمریکا بیرون ساختمان این سفارتخانه تقلبی در شهر آکرا نصب می‌شه و با گذاشتن عکس باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در داخل ساختمان این‌طور وانمود می‌شد که مراجعان در محل سفارت رسمی آمریکا هستند.

گفته می‌شود کادر این سفارتخانه تقلبی شهروندان ترکیه بوده‌اند که انگلیسی و هلندی صحبت می‌کردند.

بر اساس این گزارش، صدور ویزای تقلبی و مدارک تحصیلی، مدارک بانکی، ثبت احوال و غیره از خدمات این سفارتخانه بوده و در ازای این خدمات تا ۶ هزار دلار از شهروندان غنا می‌گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید