کریستین ساینس مانیتور: پرونده اتمی ایران باردیگر باز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور در گزارش پنجشنبه 1 دسامبر در گزارشی درباره تصویب تمدید تحریم های ایران از سوی مجلس سنای آمریکا برای ۱۰ سال دیگر نوشت به نظر می‌رسد مناقشه بر سر پرونده اتمی ایران در سال آینده میلادی بار دیگر در دستور کار دولت جدید آمریکا قرار بگیرد.

به نوشته این روزنامه، تصویب ادامه تحریم های ایران از سوی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، آن هم با اتفاق آرا، از یک سو، و ترکیب وزیران و مشاوران دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، از سوی دیگر نشان از «داغ» دوباره بحث بر سر پرونده اتمی ایران دارد.

سی.اس.مانیتور در مقاله مفصل خود علت این توجه دوباره به مسئله ایران را هم در سیاست پنهانکارانه پیشین این رژیم در برنامه اتمی و هم در عملکرد کنونی آن برای ساخت موشک های بالستیک، ماجراجویی در آبهای خلیج، و خرابکاری های سایبری می بیند.

این روزنامه معتقد است که دولت جدید آمریکا توافق اتمی با ایران را لغو نخواهد کرد، اما نظارت سختگیرانه در مورد مفاد این توافق را به اجرا می گذارد.

سی.اس.مانیتور در پایان این مقاله ابراز نگرانی می کند که اقدام های تلافی جویانه ایران ممکن است کار را برای ادامه اجرای توافق اتمی این کشور با قدرت های جهانی دشوار سازد و در نهایت به «مرگ» این توافق بیانجامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم