مواضع سناتورهای آمریکایی پس از تصويب طرح تمديد تحريم‌هاى ده ساله عليه ايران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)


99 نماينده مجلس سناى امريكا و نمایندگان مختلف آمریکایی با صدرو بيانیه هایی ضمن استقبال از تصويب طرح تمديد تحريمهاى ده ساله عليه ايران، از ياراك اوباما ، رئيس جمهور اين كشور خواستند تا اين طرح را امضا كند.

توئيتر جمهورى خواهان مجلس سناى امريكا پس از تصويب طرح تمديد تحريمهاى ده ساله عليه ايران نوشت: «مجلس سنای ایالات متحده برای حفظ فشار بر بزرگترين حامی تروریسم در جهان، قانون تمديد تحريمها عليه ايران را تصويب كرد».

سناتورهای مختلف آمریکایی از جمله «راب پورتمن» از ایالت اوهایو، «پَت رابرتز» از ایالت کانزاس، «مایک انزی» از ایالت ویومینگ، «ریچارد شلبی» از ایالت آلاباما، «تاد کوکران» از ایالت میسیسیپی، «جان هووِن» از ایالت داکوتای شمالی، «جان تون» و «مایک راوندز» از ایالت داکوتای جنوبی، «تام تیلیس» از کارولینای شمالی و «ریچارد بلومنتال» از کِنِتیکت ضمن متهم کردن ایران به حمایت از گروه‌های تروریستی، اعلام کردند تصویب طرح تحریم‌های ایران می‌تواند مانع تقویت نظام ایران شده و آن را بخاطر اقداماتش پاسخگو کند.

سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا ضمن تقدیر از تصمیم کنگره برای تمدید تحریم‌های ایران، گفت: «تمدید قانون تحریم‌های ایران به ما این توانایی را می‌دهد تا محدودیت‌هایی را که دولت اوباما برای اجرای توافق هسته‌ای ایران برداشته بود، دوباره اعمال کنیم و به ترامپ رئیس جمهور منتخب و دولت او ابزار لازم برای عقب راندن اقدامات خصمانه نظام ایران را می‌دهد.»

کورکر طی بیانیه‌ای نوشت که مجلس نمایندگان و سنا با یکدیگر همکاری می‌کنند تا تهران را به خاطر اقداماتش جوابگو نگه دارند.

اِد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز با استقبال از تصویب این طرح در سنا، آن را مایه حفظ امنیت ملی ایالات متحده توصیف کرده و نوشت که اکنون نوبت رئیس جمهور آمریکاست تا آن را امضا کند.

پاول رایان، رئیس مجلس نمایندگان ضمن ابراز خوشحالی از رای قاطع 99 به 0 سنا در حمایت از تمدید تحریم‌های ایران، اظهار داشت که منتظر تصویب شدن این طرح، ارسال آن به ریاست جمهوری و در نهایت تبدیل شدن آن به قانون است".

سناتور ریچارد بِر، رئیس کمیته اطلاعاتی سنا، با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران تا سال 2026 یک قدم به تصویب شدن نزدیک‌تر شد،:گفت: «ایران هنوز بزرگترین دولت حامی تروریسم است و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم نظام این کشور تحت ریاست جمهوری اوباما، قوی‌تر شود.»

وی ادامه داد: «ما باید به پاسخگو نگه داشتن ایران بخاطر تهدیداتش علیه آمریکا و متحدانش ادامه دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید