.
.
.

تعداد مسافران کوتاه‌ترین پرواز جهان از یک میلیون گذشت

طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان را شرکت هواپیمایی امارات بین دبی و اوکلند انجام می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک شرکت هواپیمایی محلی که کوتاه‌ترین پرواز جهان را انجام می‌دهد، رسیدن تعداد مسافرانش به یک میلیون را جشن گرفت. مسیر پروازی این شرکت تنها 47 ثانیه طول می‌کشد.

شرکت هواپیمایی "ویتیران"، برای جایجایی افراد محلی و گردشگران، پروازی بین دو جزیره اسکاتلند دارد که تنها 47 ثانیه طول می‌کشد.

این مسیر پروازی به شکل رسمی، دو دقیقه زمان می‌برد، لیکن در صورت وزش باد موافق، هواپیما می‌تواند در 47 ثانیه به مقصد برسد.

این شرکت هواپیمایی از سال 1967، پروازی در این مسیر 2 کیلومتر و 700 متری برقرار کرد که در کتاب رکوردهای گینس، رکورد کوتاه‌ترین پرواز جهان را به خود اختصاص داده است.

مسافران در این مسیر با یک هواپیمای هشت نفره، از جزیره وستری به جزیره پاپاوستری از مجموعه جزایر اورکنی، در ساحل شمال‌شرقی اسکاتلند جابجا می‌شوند. جزایر اورکنی، مجموعه جزایری در شمال بریتانیا و جنوب جزایر شتلند هستند و بخشی از قلمرو اسکاتلند به شمار می‌روند.

جاناتا هینکلس از اعضای این شرکت گفت: این مسیر به مانند یک جواهر در مجموعه مسیرهای پروازی ما می‌درخشد و سرتاسر جهان این مسیر پروازی را می‌شناسند.

او افزود: این مسیر پروازی علاوه بر شهرت فوق‌العاده، یک ضرورت اساسی برای ارتباط جزایر مختلف با یکدیگر، از طریق یک مسیر هوایی راحت و با کیفیت هستند. این مسیر پروازی علاوه بر توریست‌ها، به شکل روزمره از سوی پزشکان، معلمان، افراد پلیس و دانش‌آموزان برای حضور در محل کار و درس استفاده می‌شود.

روز دوشنبه گذشته این شرکت با تقدیم یک دسته گل، از خانم " آن رندال" کارمند رویال بانک اسکاتلند و مسافر آن شرکت، به مناسبت انجام بیش از 10 هزار پرواز بین دو جزیره از جزایر اورکنی در اسکاتلند تقدیر کرد.

طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان را شرکت هواپیمایی امارات بین دبی و اوکلند انجام می‌دهد که طول مسیر آن 14,203 است و 17 ساعت و 25 دقیق زمان می‌برد.